Policja złapała podpalacza: 30 pożarów w Bielsku-Białej to...

  Policja złapała podpalacza: 30 pożarów w Bielsku-Białej to jego wina [ZDJĘCIA]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  10 marca spłonął budynek gospodarczy przy al. Andersa w Bielsku-Białej. Straty sięgnęły 100 tys. zł. Właściciele już wtedy sugerowali, że to dzieło
  1/6
  przejdź do galerii

  10 marca spłonął budynek gospodarczy przy al. Andersa w Bielsku-Białej. Straty sięgnęły 100 tys. zł. Właściciele już wtedy sugerowali, że to dzieło podpalacza ©Łukasz Klimaniec

  Piroman podkładał ogień, a w kilku przypadkach sam dzwonił na straż pożarną. Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna wzniecał pożary. Wyjaśnia to policja
  Bielscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który siał postrach głównie w Starym Bielsku, podpalając budynki gospodarcze, stodoły i szopy wraz z wyposażeniem. Cała dzielnica żyła w strachu. Ale nie tylko ona - przed tygodniem w ogniu stanął także budynek gospodarczy w bielskiej dzielnicy Aleksandrowice.

  - Mężczyzna ma na koncie ponad 30 podpaleń budynków gospodarczych w Bielsku-Białej. Szkody, jakie spowodował, wynoszą około 500 tysięcy złotych - informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.


  Zatrzymanie podpalacza w Bielsku-Białej to wynik intensywnej pracy policjantów z Komisariatu III w Bielsku-Białej przy znaczącej pomocy bielskich strażaków.

  25-latek został zatrzymany w okolicy pożaru, jaki spowodował, jednak nie na gorącym uczynku.

  Przyznał się do podpaleń i szczegółowo wyjaśnił ich okoliczności w czasie prowadzonej wizji lokalnej. Nie wiadomo jednak, co nim kierowało. To ma wykazać śledztwo.

  Seria pożarów trwała od lutego. W tym czasie między innymi spłonęła stodoła przy ul. św. Stanisława, dwukrotnie paliło się przy bielskiej ulicy Andersa, gdzie rodzina straciła budynek gospodarczy z wyposażeniem (straty 100 tysięcy złotych), natomiast 25 marca ogień wybuchł przy ul. Cieszyńskiej.

  Śledczy podejrzewali, że pożary to efekt świadomych podpaleń. Dlatego zaczęli dokładnie przyglądać się sprawie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Podda się dobrowolnie karze...

   zak1953 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   i prokurator zaakceptuje 2 lata więzienia w zawieszeniu na 7 lat. I tyle będzie prawa i sprawiedliwości w tym kraju.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama