Ważne
  Lekcje z ZUS-em: Ubezpieczenia pod tablicą

  Lekcje z ZUS-em: Ubezpieczenia pod tablicą

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe? Jakie świadczenia przysługują ubezpieczonemu? Jak założyć działalność gospodarczą i w jaki sposób kontrolować swoje konto w ZUS-ie?
  Odpowiedzi na te i inne pytania wkrótce pozna 442 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu, biorących udział wprojekcie edukacyjnym ZUS-u oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Zatytułowano go "Lekcje z ZUS-em". ZUS podjął się opracowania lekcji o ubezpieczeniach społecznych, dzięki którym młodzi ludzie, którzy w niedługim czasie wkroczą na rynek pracy, staną się świadomi swoich praw i obowiązków, zarówno jako pracownicy, jak i prowadzący własny biznes. Dowiedzą się, dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe, ale też jakie mają korzyści z tego, że opłacane są za nich składki.

  Do projektu zgłosiło się 15 nauczycieli z 9 szkół z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śl., Pszczyny. "Lekcje z ZUS-em" to cykl czterech spotkań. Podczas każdego z nich uczniowie dowiedzą się, czym są ubezpieczenia społe-czne, jakie świadczenia należą się ubezpieczonym, na czym polega reforma emerytalna i jak założyć własną firmę.

  - Do dyspozycji nauczycieli ZUS przekazał materiały dydaktyczne, w tym opracowania multimedialne, przygotowane z myślą o młodych odbiorcach. Dlatego też treści w nich zawarte nie są zbyt szczegółowe, skupiają się raczej na logice systemu, a nie na liczbach i procentach - mówi Beata Kopczyńska, rzecznik oddziału ZUS-u w Rybniku. - Nauczyciele mogą też liczyć na pomoc i wsparcie pracowników merytorycznych naszego oddziału.


  *Restauracja Kryształowa Katowice bez Magdy Gessler. Teraz Maria Ożga z MasterChef
  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Prezenty na Komunię Św. Zastanów się i wybierz [TOP 10 PREZENTY KOMUNIJNE
  *Agnieszka Radwańska na turnieju tenisowym BNP PARIBAS KATOWICE OPEN
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama