Pożar w Jastrzębiu: Dariusz P. uniknie kary za spalenie...

  Pożar w Jastrzębiu: Dariusz P. uniknie kary za spalenie rodziny? Był uznany za niepoczytalnego

  Grażyna Kuźnik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dariusz P. jest oskarżony o zabójstwo swojej rodziny
  1/8
  przejdź do galerii

  Dariusz P. jest oskarżony o zabójstwo swojej rodziny ©Dziennik Zachodni

  Dariusz P., podejrzany o podpalenie domu w Jastrzębiu-Zdroju i spowodownie śmierci żony i czwórki dzieci, był już wcześniej uznany za niepoczytalnego. Według ostatnich informacji wobec Dariusza P. prowadzone były wcześniej inne, gospodarcze sprawy karne. Podczas zleconych w ich ramach badań, przeprowadzonych w warunkach ambulatoryjnych, biegli uznali go wtedy za niepoczytalnego. Czy uniknie kary za spalenie rodziny?
  Dariusz P. jest oskarżony o podpalenie swojego domu w Jastrzębiu-Zdroju, a przez to spowodowanie śmierci żony i 4 dzieci, oraz usiłowanie zabójstwa piątego dziecka. Został zatrzymany m.in. na podstawie analizy odebranych SMS-ów z pogróżkami i swoich wypowiedzi w mediach. A tych 41-latek nie szczędził po tragedii.

  Jak się okazuje, jednym z dowodów w śledztwie, była opinia biegłego eksperta językoznawcy, w której potwierdził, że autorem SMS-sów z pogróżkami jest ta sama osoba, która udziela wypowiedzi prasie.


  Rozmawiamy dziś z biegłą sądową, dr Aleksandrą Sarną ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Bo chcemy wiedzieć więcej o naturze człowieka, o zachowaniach psychopatycznych. Chcemy też poznać mechanizmy, które sprawiły, że

  Dariusz P. tak łatwo manipulował opinią publiczną.

  CZYTAJ KONIECZNIE WYWIAD Z DARIUSZEM P. PO POŻARZE W JASTRZĘBIU:
  STRACIŁ W POŻARZE ŻONĘ I CZWÓRKĘ DZIECI - WYWIAD Z OJCEM


  Co to jest psychologiczny "efekt halo"? Czy chory umysłowo jest zdolny do działania na zimno? Czy można symulować chorobę psychiczną?

  ZOBACZ KONIECZNIE ZDJĘCIA:
  POGRZEB OFIAR POŻARU W JASTRZĘBIU-ZDROJU


  Zdrowemu psychicznie przestępcy nie udaje się oszukać specjalistów

  Rozmawiamy z dr Aleksandrą Sarną, psychologiem społecznym ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej , opiniodawcą sądowym.

  Czy sprawca zdrowy psychicznie, który planował z premedytacją zabójstwo, może udawać, że jest osobą niepoczytalną?
  Nie, to niemożliwe. Posiadamy obecnie takie narzędzia badawcze, że jest to całkowicie wykluczone. Nie uda się nikomu ani symulować choroby psychicznej, ani też odwrotnie, dyssymulować. To znaczy, że ktoś niepoczytalny nie jest również w stanie zmylić specjalistów co do swojego stanu zdrowia.

  Przeciętny człowiek, kiedy znajdzie się w szczególnej sytuacji, może zabić?
  Historia nam udowodniła, że tak. W holokauście brali udział przeciętni ludzie, często dobrzy rodzice, porządni obywatele. Działali na rozkaz, ale też sporo do tych morderstw dodawali od siebie. Można zabić w obronie własnego dziecka, można, chociaż tu już mam pewne wątpliwości, w obronie własnej. A czy pod wpływem gniewu? Gniew to o wiele za małe słowo, ale pod wpływem strasznej emocji, można. Co innego jednak intencyjna, zaplanowana zbrodnia. Wtedy nie ma mowy o emocjach, a jest o korzyściach, jakie z takiego czyny będzie miał sprawca.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   debil,morderca rozdawał komunię za pozwoleniem kurii i proboszcza!!!

   jak mam wierzyć (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   tak wygląda Kościół Katolicki od wewnątrz,czubki,debile,pedały,pedofile,morderca żony, dzieci,dobry parafianin,przykładny mąż i ojciec.
   Jakie rozeznanie miał proboszcz i jakie korzyści płynęły z...rozwiń całość

   tak wygląda Kościół Katolicki od wewnątrz,czubki,debile,pedały,pedofile,morderca żony, dzieci,dobry parafianin,przykładny mąż i ojciec.
   Jakie rozeznanie miał proboszcz i jakie korzyści płynęły z wizyt duszpasterskich tzw kolędy, poza chciwością nagrabienia kasy?
   Obłuda,żałosność kleru!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   der

   cały świat tak wygląda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   jw

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama