Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 2:3 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Finał MP nie dla MKS

Mecz Tauron - Chemik
Mecz Tauron - Chemik Marzena Bugała-Azarko
Siatkarki Tauronu Banimeksu Dąbrowa Górnicza po raz trzeci przegrały w półfinale play off z Chemikiem. Dąbrowianki uległy we własnej hali dopiero po tie-breaku i był to najbardziej zacięty z ich pięciu meczów z policzankami w tym sezonie (wszystkie wygrały rywalki). MKS walczyć będzie teraz o brązowy medal z pokonaną drużyną z drugiej pary półfinałowej Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław. CZYTAJ RELACJĘ i ZOBAC ZDJĘCIA

Przed meczem w Dąbrowie Górniczej minutą ciszy uczczono pamięć Marka Kisiela, zmarłego w sobotę prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Miejscowi kibice nie bardzo chyba wierzyli w sukces MKS, gdyż choć to decydująca część sezonu trybuny hali Centrum nie wypełniły się kompletem publiczności. A przecież pod względem frekwencji Dąbrowa Górnicza w całym sezonie zajmuje drugie miejsce w Orlen Lidze ustępując tylko Łodzi.

Początek spotkania zdawał się potwierdzać te prognozy, gdyż faworyzowane siatkarki z Polic objęły prowadzenie i niemal do samego końca nie wypuszczały go z rąk. Dzięki świetnej grze Any Bjelicy Chemik prowadził już 24:21 i wydawało się, że seta ma już w kieszeni. Tymczasem gospodynie po skutecznym ataku Katarzyny Zaroślińskiej i bloku Leny Dziękiewicz doprowadziły do remisu, a później dwa autowe ataki Anny Werblińskiej dały im zwycięstwo w pierwszej partii.

Tauron Banimex poszedł za ciosem i w drugim secie prowadził już 8:5. Wówczas jednak coś się w grze dąbrowianek zacięło. Rozgrywająca gości maja Ognjenović raz po raz gubiła blok MKS, a Werblińska oraz Katarzyna Mróz seriami zdobywały punkty. Wygraną Chemika w tym secie przypieczętowała Małgorzata Glina-Mogentale. Kolejna partia należała jednak do gospodyń spotkania. W ekipie podopiecznych trenera Nicoli Negro wyróżniała się Zaroślińska, ale swoje dołożyła też Brazylijka Sassa popisując się asem serwisowym, a dwa ostatnie punkty zdobyła Joanna Staniucha-Szczurek.

Czwarty set był bardzo zacięty, ale ładne akcje przeplatane były prostymi błędami. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały doświadczone zawodniczki Chemika mając najlepsze zawodniczki w osobach Glinki-Mogentale i Werblińskiej. W tie-breaku dąbrowianki prowadziły już 8:5 dzięki dobrej grze Rachel Adams, lecz później więcej zimnej krwi zachowały policzanki zdobywając pięć punktów pod rząd i przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Glinka-Mogentale.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Chemik Police 2:3 (26:24, 18:25, 25:19, 22:25, 11:15)

Tauron: Cemberci, Dziękiewicz, Sassa, Zaroślińska, Adams, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Urban, Liniarska.

Stan rywalizacji w play off 3:0 dla Chemika, który awansował do finału MP. Tauron Banimex zagra o brązowy medal.

*Restauracja Kryształowa Katowice bez Magdy Gessler. Teraz Maria Ożga z MasterChef