22-latek z Sopotu przyjechał do Zabrza, by odebrać sobie...

  22-latek z Sopotu przyjechał do Zabrza, by odebrać sobie życie. Tragedii zapobiegła policja

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  22-latek z Sopotu przyjechał do Zabrza, by odebrać sobie życie. Tragedii zapobiegła policja

  ©arc.

  Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy uratowali 22-letniego mężczyznę, który wczoraj w godzinach popołudniowych chciał targnąć się na swoje życie. Desperatem zaopiekowali się ratownicy medyczni, którzy przetransportowali go do szpitala psychiatrycznego.
  22-latek z Sopotu przyjechał do Zabrza, by odebrać sobie życie. Tragedii zapobiegła policja

  ©arc.

  Do interwencji, która zapobiegła tragedii doszło wczoraj w południe. Jej początek miał miejsce w odległym od Zabrza o kilkaset kilometrów Sopocie. Właśnie tam dyżurny miejscowej komendy otrzymał zatrważającego w swej treści maila.

  Wynikało z niego, że zrozpaczony rozłąką ze swoją dziewczyną 22-letni mieszkaniec województwa pomorskiego pragnie odebrać sobie życie. Treść wiadomości nieprzypadkowo miała trafić do dziewczyny za pośrednictwem policji, bo to właśnie w tej instytucji młody mężczyzna widział 100-procentową gwarancję dostarczenie jej do adresata.

  Nim jednak list trafił do odbiorcy, dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie skontaktował się telefonicznie z nadawcą wiadomości. Ten ku zaskoczeniu policjanta powiedział, że jest w Zabrzu, a dokładnie w ścisłym jego centrum.

  Jak później się okazało, 22-latek przebywał w rejonie placu Teatralnego. Kiedy dyżurny z pomorskiej jednostki prowadził z desperatem telefoniczną rozmowę, dyżurny z Zabrza wykorzystując miejski monitoring próbował odszukać go wśród tłumu przebywających we wskazanym miejscu osób.

  We wskazane miejsce skierowani zostali także policjanci z wydziału kryminalnego. W końcu wspólnymi siłami udało się zapobiec nieszczęściu. 22-latek został dowieziony do zabrzańskiej komendy, a następnie zajęli się nim ratownicy medyczni, którzy przetransportowali desperata do szpitala psychiatrycznego.


  *Restauracja Kryształowa Katowice bez Magdy Gessler. Teraz Maria Ożga z MasterChef
  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Prezenty na Komunię Św. Zastanów się i wybierz [TOP 10 PREZENTY KOMUNIJNE
  *Agnieszka Radwańska na turnieju tenisowym BNP PARIBAS KATOWICE OPEN
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama