W mysłowickiej przychodni zaginęła kartoteka pacjenta

  W mysłowickiej przychodni zaginęła kartoteka pacjenta

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chciałbym odzyskać moją kartotekę - mówi Ireneusz Sporys

  Chciałbym odzyskać moją kartotekę - mówi Ireneusz Sporys ©FOT. ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC

  Ireneusz Sporys z Mysłowic poszukuje swojej dokumentacji medycznej z przyzakładowej przychodni. Karta zniknęła jak kamfora. Wszystko wskazuje na to, że tajemnicze zniknięcie nastąpiło na odcinku kilku metrów między gabinetem lekarza a rejestracją.
  Chciałbym odzyskać moją kartotekę - mówi Ireneusz Sporys

  Chciałbym odzyskać moją kartotekę - mówi Ireneusz Sporys ©FOT. ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC

  Ponad pół roku temu Ireneusz Sporys przechodził na emeryturę. Dokładnie 16 kwietnia pojawił się na końcowym badaniu okresowym w przychodni przy KWK "Mysłowice", którą prowadzi Górniczy Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego w Katowicach - Fundacja Unia Bracka.

  - Przepracowałem na kopalni 25 lat, co roku robiłem badania okresowe. To ostatnie jednak nie spodobało mi się. Nie było żadnych badań, tylko zwykła pogadanka - opowiada nasz Czytelnik.
  - Postanowiłem się odwołać, napisałem pismo, które zaniosłem do poradni dokładnie 21 kwietnia. Przyjęła je pani z rejestracji, w tym dniu nie było lekarza, który mnie wcześniej badał. Ponieważ z mysłowickiej przychodni nie dostałem żadnej odpowiedzi, sam pojechałem do Sosnowca, do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Tam w jednej z poradni ustalono mi termin badań na 3 listopada z prośbą o dostarczenie dokumentacji medycznej - mówi.

  Nasz Czytelnik w październiku pojawił się więc w macierzystej przychodni. Chciał skserować dokumentację, żeby dowieźć ją do Sosnowca.

  - Pani rejestratorka szukała karty około godziny. Nic z tego. Po następnych nerwowych minutach powiedziała, żebym przyjechał za trzy godziny - mówi nasz Czytelnik. - Wróciłem, okazało się, że w rejestracji była druga zmiana i nikt nic nie wiedział.

  3 listopada przyjechał do Sosnowca. - Zgłosiłem się do przychodni tłumacząc, że moja karta zaginęła i nie mam dokumentacji. Wszyscy się dziwili: "To niemożliwe!" - mówili. Nikt mnie nie zbadał, przełożono termin na 26 listopada - mówi nasz Czytelnik. - W tym samym czasie pojechałem też do NFZ złożyć pismo o tym, co mi się przydarzyło.

  Ireneusz Sporys leczy się w kilku przychodniach. - Chciałbym odzyskać kartę, bo tam jest przecież wiele informacji o mnie - podkreśla.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   olas1234 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Tylko, ze jeśli to jest od lekarza specjalisty to kto inny poświadczy, że ktos w tym i tym roku był na wizycie i co tam było napisane? jak np lekarz zmarł a karta zaginęła?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   teresa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   mnie taz zginela dokumentacja zhoroby od neurologa co zrobic zeby odzyskac

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama