Prezydent Żor Waldemar Socha przekroczył uprawnienia? Są...

  Prezydent Żor Waldemar Socha przekroczył uprawnienia? Są zarzuty prokuratorskie

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od wielu lat składane są na mnie różne absurdalne doniesienia i rozmaite organy prowadzą dziesiątki postępowań - mówi Socha
  1/2
  przejdź do galerii

  Od wielu lat składane są na mnie różne absurdalne doniesienia i rozmaite organy prowadzą dziesiątki postępowań - mówi Socha ©arc

  Czy prezydent Żor Waldemar Socha przekroczył uprawnienia? Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi postępowanie w związku z działaniem na szkodę gminy. Waldemar Socha usłyszał już zarzuty prokuratorskie.
  Waldemar Socha, prezydent Żor, ma znowu powody do zmartwień. Otrzymał prokuratorskie zarzuty przekroczenia uprawnień i działania na szkodę gminy w związku z kupnem przez gminę Żory nieruchomości po dawnej Odlewni Żeliwa "Pawła".

  Na domiar złego nie wiadomo, czy straci fotel prezydenta, bo nadal walczy o uniewinnienie przed sądem drugiej instancji za podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym (prezydent Żor zmiał zaniżyć wartość nieruchomości i nie wykazać posiadania działki).
  Sąd pierwszej instancji w maju zeszłego roku skazał go na karę grzywny w wysokości 8 tys. zł plus koszty sądowe. Proces apelacyjny miał ruszyć w miniony czwartek, ale został przełożony na 8 maja.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  PREZYDENT ŻOR WALCZY O UNIEWINNIENIE


  Czego dotyczą ostatnie prokuratorskie zarzuty skierowane wobec prezydenta?

  - Prezydentowi Miasta Żory postawiono zarzuty z art. 231 kodeksu karnego w sprawie przekroczenia uprawnień w związku z nabyciem przez Gminę Żory nieruchomości Odlewni Żeliwa "Pawła". Sprawa jest w toku. Tyle na razie mogę powiedzieć w tym temacie - ucina temat prokurator Michał Szułczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

  Z kolei Anna Ujma, doradca prezydenta do spraw polityki promocji i informacji informuje, że do magistratu już 1,5 miesiąca temu wpłynęło pismo z prokuratury.

  - Urząd Miasta Żory został poinformowany o toczącym się postępowaniu z artykułu 296 paragraf 1 (działanie na szkodę gminy - red.), sprawa jest w toku, czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Nie posiadamy innych informacji w tej sprawie - mówi Anna Ujma.

  O co dokładnie chodzi? Wszyscy nabrali wody w usta. Sam prezydent też nie jest skory do wyjaśnień, ale widać, że jest już zmęczony całą sytuacją.

  - Od wielu lat składane są na mnie różne absurdalne doniesienia i rozmaite organy prowadzą później dziesiątki postępowań. Nie mam żadnej wiedzy w tej sprawie - powiedział tylko "Dziennikowi Zachodniemu" Waldemar Socha.

  O co może chodzić w tej sprawie? W Biuletynie Informacji Publicznej znaleźliśmy zarządzenie prezydenta Żor z 21 stycznia 2009 roku, aby nie skorzystać z prawa pierwokupu działek (o łącznej powierzchni 0.4469 ha) będących w użytkowaniu wieczystym Spółki Odlewnia Żeliwa "Pawła" z siedzibą w Cieszynie, a sprzedawanych spółce "Nasze Centrum Belg" z Chorzowa. Co ciekawe, to zarządzenie z 21 stycznia 2009 r. prezydent uchylił nowym zarządzeniem, wydanym zaledwie 3 tygodnie później - zezwalając na skorzystania z prawa pierwokupu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no a co?

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   co puscily mu nerwy?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UCZCIWY WALDUŚ

   banderas2006 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Pan nam panujący w Żorach Waldemar Socha jest nie winny.On tylko połowę miasta wykupił.Wy się czepiajcie tych co pół Polski sprzedali a nie miłościwie nam panującego w Żorach Waldka.A pan Lazar to...rozwiń całość

   Pan nam panujący w Żorach Waldemar Socha jest nie winny.On tylko połowę miasta wykupił.Wy się czepiajcie tych co pół Polski sprzedali a nie miłościwie nam panującego w Żorach Waldka.A pan Lazar to po okazyjnej cenie kupił hutę żeliwa Pawła,a kto by nie skorzystał po promocyjnej cenie?Czy po to pan Lazar bankiety urządzał dla elity żorskiej aby za cenę rynkową kupić te tereny?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A mnie ...

   Józef W. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   A mnie z całego artykułu to podoba się najlepiej:
   "Huta Pawła, zwana też Fabryką Maszyn Huta Pawła lub Odlewnią Żeliwa, działała w mieście od 15 listopada 1842 r. Zamknięto ją natomiast w 2005...rozwiń całość

   A mnie z całego artykułu to podoba się najlepiej:
   "Huta Pawła, zwana też Fabryką Maszyn Huta Pawła lub Odlewnią Żeliwa, działała w mieście od 15 listopada 1842 r. Zamknięto ją natomiast w 2005 roku.".
   I tak trzymać towarzysze!
   Tylko likwidacja, restrukturyzacja, reprywatyzacja!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nieruchomości miejskie

   Powszechny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Nieruchomosci miejskie ich zbycie lub nabycie to moim zdaniem w wielu miastach pole do popisu organów ścigania , ale zawsze robione to jest opieszale a tu sa takie perełki !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Temu, kto podniesie reke przeciw nam - t'warzysze - temu te reke utracimy - wicie!

   Fridka Nowoczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Dobro metoda na wykonczanie Slonzokow! Polcki okupant naszego Hajmatu mo doswiadczynia z czasow czerwony polcki radiski - i metod Sluzby Bezpieczynstwa!
   Dali tak Poloki - swjynty Jan Paulek wos...rozwiń całość

   Dobro metoda na wykonczanie Slonzokow! Polcki okupant naszego Hajmatu mo doswiadczynia z czasow czerwony polcki radiski - i metod Sluzby Bezpieczynstwa!
   Dali tak Poloki - swjynty Jan Paulek wos blogoslawi!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zastanawiające

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Komuś bardzo zależy na stołku prezydenta Zor czyżby PO , bo to zainteresowanie prokuratury jakby na zlecenie i takie dogłębne dziwna aktywność !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziwna aktywnosć

   Kama (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Trzeba mieć stalowe nerwy i dobre zdrowie, żeby tyle lat walczyć o uniewinnienie. Niestety, komuś chyba bardzo zależy na gnębieniu prezydenta. Jedyna nadzieja w starym przysłowiu: kto pod kim dołki...rozwiń całość

   Trzeba mieć stalowe nerwy i dobre zdrowie, żeby tyle lat walczyć o uniewinnienie. Niestety, komuś chyba bardzo zależy na gnębieniu prezydenta. Jedyna nadzieja w starym przysłowiu: kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polityczne zlecenie?

   Ciekawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Dla mających wątpliwości po "sugestiach": "Stronnicy prezydenta tymczasem sugerują, że doniesienia o rzekomych nieprawidłowościach mogą być wynikiem walki politycznej przed wyborami", pytanie...rozwiń całość

   Dla mających wątpliwości po "sugestiach": "Stronnicy prezydenta tymczasem sugerują, że doniesienia o rzekomych nieprawidłowościach mogą być wynikiem walki politycznej przed wyborami", pytanie pomocnicze - kto rządzi w kraju od 7 lat i ma wpływ na decyzje CBA (sprawa zarzutów podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym zakończona skazaniem prezydenta w sądzie pierwszej instancji) oraz obecnie prokuratury? Czyżby współrządzący w Żorach z prezydentem "przyjaciele" z PO widzieli możliwość wygrania z nim jedynie poprzez skompromitowanie go? Zastanawiające ...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama