Dodatkowe patrole policji w Dąbrowie Górniczej już w maju

  Dodatkowe patrole policji w Dąbrowie Górniczej już w maju

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W ramach dodatkowych patroli dąbrowscy policjanci już od kilku lat kontrolują w sezonie letnim miejsca wypoczynkowe i kąpieliska nad jeziorami Pogoria.
  1/2
  przejdź do galerii

  W ramach dodatkowych patroli dąbrowscy policjanci już od kilku lat kontrolują w sezonie letnim miejsca wypoczynkowe i kąpieliska nad jeziorami Pogoria. W tym roku spotkamy ich tam już w maju ©arc

  Dąbrowa Górnicza wyłożyła 60 tys. zł na dodatkowe patrole nad jeziorami i w Strzemieszycach. Więcej mundurowych zobaczymy w mieście znacznie szybciej, bo już w maju
  Miasto przekazało właśnie policji 60 tys. zł na dodatkowe patrole. Co ważne, będzie je można spotkać w terenie nie w wakacje, jak do tej pory, ale już od 1 maja.

  Aż do 30 września będą kierowane m.in. w rejony wszystkich dąbrowskich jezior Pogoria. Pojawią się też w Strzemieszycach, a w razie potrzeby w innych częściach miasta.

  - To dobra wiadomość, bo latem nad nasze jeziora przyjeżdżają tysiące ludzi, nawet z Małopolski.
  Jeden wypije, drugi się awanturuje, bo mu się ktoś za blisko koca z rowerem wpakował. Jeśli policjanci będą widoczni, to powinno być rzeczywiście bezpieczniej - mówi Aneta Walczak, którą spotkaliśmy w weekend nad jeziorem Pogoria III.

  O dodatkowe patrole zabiegali także od dawna mieszkańcy dzielnicy Strzemieszyce, gdzie od 1 września 2012 r. nie ma już ani komisariatu, ani posterunku.

  - Uważam, że likwidacja komisariatu była błędem. Skoro jednak dziś nie ma większych szans na jego powrót do dzielnicy, to staramy się podejmować wszelkie działania, zmierzające do poprawy bezpieczeństwa poprzez wykorzystanie możliwości, jakie daje nam samorząd i policja. Mieszkańcy mają bowiem prawo do tego, by czuć się bezpiecznie w Strzemieszycach - mówi społeczny prezes OSP w tej dzielnicy, Krzysztof Markowski. Od 1 grudnia 2012 r. w Gimnazjum nr 10 przy ul. Obrońców Pokoju od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 służbę pełnią dzielnicowi rejonów strzemieszyckich. W czasie 10 miesięcy z konsultacji i zgłoszeń skorzystało 130 mieszkańców.

  Jak przekonują policjanci likwidacja posterunku nie przyczyniła się do wzrostu przestępczości w dzielnicy. Od kwietnia do sierpnia 2011 r. zanotowali tu 121 kradzieży, rok później 83, a w analogicznym okresie 2013 r. tylko 55. Łącznie liczba przestępstw zmalała ze 179 do 104.

  - Dodatkowe patrole, to tylko jeden ze sposobów, w jaki wspomagamy policję, a tym samym dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców. Dokładamy się także do inwestycji czy zakupów - podkreśla Zbigniew Podraza, prezydent miasta. Dąbrowski samorząd od lat wspiera policję. Od 2003 r. do końca 2013 r. przeznaczył na to ponad 12 mln zł. Za te pieniądze kupiono m.in. radiowozy, paliwo i radary, wyremontowano "dołek" w komendzie, zmodernizowano komisariat w Ząbkowicach. Finansowane są etaty dzielnicowych. Do zeszłego roku było ich 20. Teraz to 10, a pozostałe pokrywa policja. W zamian miasto przekazało 237 tys. zł na planowany remont komendy, ponad 198 tys. zł na zakup trzech radiowozów, dołożyło też 72 tys. zł na dwa kolejne. W tym roku na policyjne etaty z kasy miasta pójdzie ponad 707 tys. zł.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Patrole

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   A patroli jak nie było na ulicach tak nie ma nadal.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama