Targi gier, fantastyki i komiksów w Europie Centralnej w...

  Targi gier, fantastyki i komiksów w Europie Centralnej w Gliwicach [ZDJĘCIA]

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Targi gier, fantastyki i komiksów w Europie Centralnej w Gliwicach
  1/39
  przejdź do galerii

  Targi gier, fantastyki i komiksów w Europie Centralnej w Gliwicach ©Paweł Szałankiewicz

  W Europie Centralnej w Gliwicach trwają targi gier, fantastyki i komiksów. To gratka zwłaszcza dla najmłodszych uczestników targów, którzy mogli dowiedzieć się m.in. jak stworzyć dobry komiks a także wymyślić własnego superbohatera. ZOBACZ ZDJĘCIA
  W przypadku komiksów często obowiązuje powiedzenie, że nawet słabą opowieść obronią dobre rysunki. Ta zasada jednak rzadko się sprawdza zwłaszcza, że w ostatnich latach wyszło sporo komiksów, których mocną stroną była poruszająca historia, dla której rysunki były mocno uproszczone i schodziły na dalszy plan.

  Rafał Szłapa, rysownik komiksów (odpowiedzialny m.in. za komiks "Bler") opowiedział nam przy okazji targów, jak powinien wyglądać dobry komiks.
  - Przede wszystkim to musi być ciekawa opowieść - podkreśla rysownik i dodaje: - To taka sama recepta co na dobry film czy książkę, choć oczywiście komiks rządzi się swoimi prawami trochę odmiennymi niż inne media, ale ostatecznie zawsze sprowadza się to do tego samego.

  Największą ppopularnością tradycyjnie cieszyły się komiksy zagraniczne, m.in. ze stajni Marvela czy Detective Comics. Wśród komiksów poza historiami X-Men, Batmana, Supermana, Spidermana czy Avengers można jednka było znaleźć m.in. komiks The Witcher, czyli polskiego Wiedźmina narysowanego na podstawie gry komputerowej przez Paula tobina i Joe Querio, czy też spopularyzowany przez serial komiks o żywych trupach, czyli "The Walking Dead". Znalazło się też miejsce dla polskiego superbohatera - Białego Orła stworzonego przez Adama i Macieja Kmiołków.

  Na stoisku było też bardzo dużo klasyki komiksów, w polskim i angielskim języku. Zagraczne komiksy nadal mają wielką przewagę nad polskim komiksem. Z czego to wynika? - W Stanach zjednoczonych komiks ma ugruntowaną pozycję na rynku i jest traktowany jak biznes. U nas wciąż jest pół na pół. Komiks tworzony jest trochę hobbystycznie, choćcoraz cześciej powstaja ciekawe inicjatywy, które osiągają sukces - podkreśla Rafał Szłapa dodając, że w naszym kraju jest coraz więcej utalentowanych ludzi tworzących komiksy.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fajne komiksy

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   szkoda ze juz nie takich komiksów z lat 1980 takich jak kapitan zbik to byl fajny komiks teraz ta seria komiksu trudno kupic

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   biały orzeł

   sqro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   sranie w banie WILQ jest jedynym superbohaterem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nawet Google Translator

   Zgłoś naruszenie treści

   ... by takich byków nie popełnił! Paul tobin? W Stanach zjednoczonych? Choćcoraz? Korekta, wiem że niedziela, ale tu larum grają!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama