Dąbrowa daje zaoszczędzić kilka tysięcy złotych

  Dąbrowa daje zaoszczędzić kilka tysięcy złotych

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dopiero od tygodnia można w mieście składać wnioski o zwolnienie z płatności podatku od nieruchomości, w zamian za remont elewacji kamienic, ale już dziś wiadomo, że to strzał w dziesiątkę.
  Kamienice w centrum Dąbrowy szybciej wyładnieją

  Kamienice w centrum Dąbrowy szybciej wyładnieją ©fot. mikołaj suchan

  Telefony w dąbrowskim magistracie się urywają, a chętnych do skorzystania z ulg jest mnóstwo.
  - To szansa na oszczędności dla właścicieli budynków, a miasto dzięki temu będzie wyglądało estetycznie - mówi Aneta Nowak z dąbrowskiego Urzędu Miejskiego. - Jeśli zainteresowanie przełoży się na konkretne wnioski, to będzie sukces - dodaje.

  Na początek miasto ograniczyło ilość budynków, objętych zwolnieniami, do głównych, ulic, np. Królowej Jadwigi w centrum, placu Bema w Gołonogu, czy Armii Krajowej w Ząbkowicach. Niewykluczone, że będzie ich więcej. - Chcemy się starać o pożyczkę na remont elewacji, a jeśli będzie taka możliwość, to chętnie skorzystamy z takich ulg - mówi Stefan Pituła z zarządu wspólnoty mieszkaniowej Kościuszki 39. - Nasz blok znajduje się obok hali sportowej, z której korzystają tysiące osób, tak więc nowa elewacja bardzo by się przydała - dodaje.

  W Sosnowcu od 2003 r. z ulg w podatku od nieruchomości (przez rok) w zamian za remont elewacji skorzystało 40 osób. W tym roku będą to kolejne cztery. W Rybniku ulga podatkowa obowiązuje właścicieli kamienic położonych w centrum miasta, m.in. przy ul. Reya, Sobieskiego, Powstańców Śląskich, Korfantego. Remont zakończył się już w 10 kamienicach, trwa w 10 kolejnych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Elewacje

   Henry (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

   Trzeba przyznać, że to bardzo dobry pomysł .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama