Beskidzkie ośrodki czekają na narciarzy

  Beskidzkie ośrodki czekają na narciarzy

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Beskidzkie ośrodki czekają na narciarzy

  ©Fot. ARC

  Po ośrodku narciarskim Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej w Szczyrku, który ruszył w sobotę, kolejne ośrodki przymierzają się do otwarcia w najbliższych dniach tras narciarskich i uruchomienia wyciągów.
  Beskidzkie ośrodki czekają na narciarzy

  ©Fot. ARC

  Jednak wszystko uzależnione jest od pogody.
  - W sobotę uruchomimy kolej na Skrzyczne, pierwszy i drugi odcinek - informuje Krzysztof Marek, kierownik kolei linowych Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Dodaje, że o ile w dolnych partiach Skrzycznego śniegu raczej nie brakuje, to im bliżej szczytu tym jest go mniej, bo został wywiany.

  - Niestety, śniegu nie ma na tyle, żeby można było już od soboty pojeździć na nartach. Jeśli jeszcze trochę posypie, to potrzebujemy pięciu, sześciu dni, żeby przygotować trasy - stwierdził Krzysztof Marek.
  Nie zanosi się na to, by w najbliższy weekend otwarte zostały trasy ośrodka należącego do Gliwickiej Agencji Turystycznej w Czyrnej-Solisku, bo trwają tam jeszcze przeglądy techniczne.

  Przygotowania do sezonu trwają również w ośrodku Pilsko w Korbielowie. Niektóre trasy powinny zostać oddane do użytku w najbliższym czasie. Natomiast na całego przygotowują się do rozpoczęcia sezonu w wiślańskim ośrodku Stożek.

  - Chcemy ruszyć w sobotę. Robimy wszystko, żeby nam się to udało. Na początek postaramy się otworzyć czarną trasę i mały wyciąg. Cały czas dośnieżamy trasy, liczymy, że pogoda się nie zmieni - stwierdził Witold Pruski, właściciel ON Stożek.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama