52-letni częstochowianin podczas sprzeczki udusił swojego...

  52-letni częstochowianin podczas sprzeczki udusił swojego kolegę

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę zabójca stanął przed częstochowskim sądem, który zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy
  1/2
  przejdź do galerii

  W sobotę zabójca stanął przed częstochowskim sądem, który zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy ©KMP w Częstochowie

  52-letni mieszkaniec Częstochowy odpowie za zabójstwo kolegi, którego udusił podczas kłótni. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji zatrzymali sprawcę zabójstwa, do którego doszło 1 kwietnia w jednym z mieszkań przy ulicy św. Rocha w Częstochowie. Jak ustalono, 52-letni napastnik, w trakcie kłótni udusił 63-letniego mężczyznę. Przestępcę aresztowano jednak dopiero w sobotę, bo początkowo nic nie wskazywało, że 63-latek został zamordowany.

  1 kwietnia, około godziny 2, w jednym z częstochowskich mieszkań przy ulicy św. Rocha, doszło do kłótni pomiędzy ofiarą a sprawcą.

  Przybyli na miejsce policjanci znaleźli w łóżku zwłoki jednego z uczestników awantury. Z uwagi na fakt, iż ciało mężczyzny nie posiadało widocznych oznak przyczyny śmierci, decyzją dyżurującego prokuratura przewieziono je do prosektorium, w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

  Dopiero podczas przeprowadzonych w Zakładzie Anatomii Patologicznej w Częstochowie badań, stwierdzono, że przyczyną śmierci było uszkodzenie krtani spowodowane przez uduszenie przez inną osobę.

  Podjęte przez częstochowskich policjantów dalsze czynności śledcze doprowadziły do zatrzymania jeszcze w tym samym dniu sprawcy zabójstwa oraz pięciu innych osób, mogących mieć związek z przestępstwem. Niezwłocznie wykonane czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzenia, a w dalszej konsekwencji, na wskazanie sprawcy, którym okazał się kolega zamordowanego mężczyzny.

  Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 52-letni mężczyzna, w częstochowskiej prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa.

  W sobotę częstochowski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 52-latka, któremu za zabójstwo grozi nawet dożywocie.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama