Szpital w Blachowni nadal bez pacjentów

  Szpital w Blachowni nadal bez pacjentów

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pacjenci czekają na otwarcie szpitala im. R.Weigla w Blachowni. Na razie nowy dzierżawca przeprowadził remont szpitala

  Pacjenci czekają na otwarcie szpitala im. R.Weigla w Blachowni. Na razie nowy dzierżawca przeprowadził remont szpitala ©Janusz Strzelczyk

  Od ponad 4 miesięcy szpital w podczęstochowskiej Blachowni nie przyjmuje pacjentów. Nie wiadomo, kiedy i czy się to zmieni.
  Pacjenci czekają na otwarcie szpitala im. R.Weigla w Blachowni. Na razie nowy dzierżawca przeprowadził remont szpitala

  Pacjenci czekają na otwarcie szpitala im. R.Weigla w Blachowni. Na razie nowy dzierżawca przeprowadził remont szpitala ©Janusz Strzelczyk

  Od 1 grudnia ubiegłego roku szpital w Blachowni nie przyjmuje pacjentów. Jest to teraz szpital tylko z nazwy. Polska Grupa Medyczna, która jest dzierżawcą placówki nie potrafi powiedzieć, kiedy lecznica będzie gotowa do prowadzenia działalności.
  - Zakończyliśmy remont w szpitalu w Blachowni - tylko tyle usłyszeliśmy w PGM. Remont faktycznie się zakończył, ale szpital ma jedynie pozytywną opinię sanepidu.


  Po rozwiązaniu umowy z poprzednim dzierżawcą szpitala w Blachowni, starostwo powiatowe w Częstochowie podpisało umowę dzierżawy sopitala w Blachwni z Polską Grupą Medyczną na 25 lat. To spółka z Gliwic. W Częstochowie obecna jest od 10 lat.

  Prowadzi Regionalne Centrum Chorób Serca i Naczyń im. Polonii Świata w szpitalu miejskim przy ul. Mickiewicza. W grudniu PGM planowała otwarcie placówki w Blachownie 15 lutego br. PGM liczyła na kontrakt z NFZ. Tymczasem stanowisko śląskiego oddziału NFZ dotyczące Blachowni nie uległo zmianie. Postępowania konkursowe na leczenie szpitalne zaczną się w trzecim kwartale 2014 roku, a podpisywanie kontraktów w grudniu. Aktualnie fundusz nie planuje się dodatkowych konkursów. Wicestarosta częstochowski Janusz Krakowian, odpowiedzialny za służbę zdrowia w powiecie jest jednak optymistą.

  - Pieniądze dla pacjentów powiatu częstochowskiego. w tym pacjentów szpitala w Blachowni rozdysponowano na lata 2012-2014. Szpital w Blachownie nie jest placówką nową, już kontrakt miał - mówi wicestarosta Krakowian. - Poprzedni dzierżawca kontraktu nie zabrał. We wtorek (dzisiaj - przyp. red.) wybieram się do NFZ, aby wyjaśnić sprawę kontraktu dla szpitala w Blachowni.

  PGM ma płacić starostwu za dzierżawę miesięcznie 92 tys. zł brutto. Zobowiązała się też do zainwestowania w ciągu sześciu lat 5,1 mln zł.

  Powiat zastrzegł w warunkach dzierżawy, że szpital ma prowadzić działalność na podstawie kontraktu z NFZ, nie zmniejszając zakresu świadczeń.


  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
  *Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama