Silesia Fashion Day w sobote. Pokazy na Industriadę 2014 w...

  Silesia Fashion Day w sobote. Pokazy na Industriadę 2014 w nowym Muzeum Śląskim

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Silesia Fashion Day w sobote. Pokazy na Industriadę 2014 w nowym Muzeum Śląskim

  ©arc UM

  Szlak Zabytków Techniki i jego święto – zaplanowana na 14 czerwca INDUSTRIADA – chcą być modne, dlatego w sobotę 12 kwietnia będą się prezentować artystom, twórcom mody i modowym blogerom w czasie Silesia Fashion Day odbywającego się w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach.
  Silesia Fashion Day w sobote. Pokazy na Industriadę 2014 w nowym Muzeum Śląskim

  ©arc UM

  - Szlak Zabytków Techniki oraz INDUSTRIADA, tak jak i nowa siedziba Muzeum Śląskiego dobrze pokazują, że przemysłowa tradycja naszego regionu to nie tylko historia. To także konkretna inspiracja dla współczesnych artystów i przedsiębiorców. Łączenie industrialnych przestrzeni i pomysłów kreatywnych tworzy potrzebny dla wizerunku regionu i tożsamości kulturowej jego mieszkańców pomost między przeszłością a teraźniejszością. Dlatego nie mogło nas tu zabraknąć” – mówi Przemysław Smyczek, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Marszałkowskim.

  Goście Silesia Fashion Day będę mieli okazję zobaczyć wystawę prezentującą unikalne zalety wszystkich obiektów zlokalizowanych na Szlaku Zabytków Techniki. Będą też mogli sfotografować się na tle efektownego neonu INDUSTRIADY. W czasie Silesia Fashion Day zostaną wręczone nagrody w dziedzinie kultury i mody, będzie można zobaczyć najnowsze kolekcje wielkich domów modowych i studentów Wyższej Szkoły Technicznej. Do nagrody Fashion Point jury nominowało w tym roku w kategorii twórczość artystyczna: malarza Ireneusza Walczaka, reżysera Macieja Pieprzycę, pisarza i publicystę Szczepana Twardocha; w kategorii działalność kulturotwórcza: Zamek Cieszyn, Sklep Geszeft, Teatr Korez; w kategorii tworzenie mody: portal gryfnie.com, firmę poszetka.com, projektantkę Natashę Pavluchenko. Nagrodę za całokształt twórczości otrzyma Barbara Ptak, scenograf i kostiumolog teatralna i filmowa. Jest autorką projektów kostiumów do filmów „Faraon”, „Noce i dnie”, „Nóż w wodzie” i wielu innych.

  Tegoroczna INDUSTRIADA odbędzie się 14 czerwca. Oprócz obiektów zrzeszonych w Szlaku Zabytków Techniki wezmą w niej udział także obiekty zaprzyjaźnione. Jednym z nich będzie nowe Muzeum Śląskie, którego przestrzeń wypełnią działania artystyczne Centrum Scenografii Polskiej. Podobnie jak w ubiegłych latach organizatorzy zadbają o to, aby na zdecydowaną większość wydarzeń podczas festiwalu obowiązywał bezpłatny wstęp.


  *Restauracja Kryształowa Katowice bez Magdy Gessler. Teraz Maria Ożga z MasterChef
  *Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Prezenty na Komunię Św. Zastanów się i wybierz [TOP 10 PREZENTY KOMUNIJNE
  *Agnieszka Radwańska na turnieju tenisowym BNP PARIBAS KATOWICE OPEN
  *Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pomieszanie z poplątaniem

   PR nowego MŚ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Kto taki bełkot popełnił? Co ma piernik do wiatraka, czyli Industriada z nowym gmachem? Kim byli jurorzy, żeby tak żenujący zestaw popełnić (reżyser i sklep ze szmatami)? Pan Smyczek rehabilituje...rozwiń całość

   Kto taki bełkot popełnił? Co ma piernik do wiatraka, czyli Industriada z nowym gmachem? Kim byli jurorzy, żeby tak żenujący zestaw popełnić (reżyser i sklep ze szmatami)? Pan Smyczek rehabilituje się równie nieudolnie, jak pisze "uzasadnienia" dla decyzji radnych sejmiku?
   Tekst powstał metodą kopiuj, wklej?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama