Łazy, Będzin: Oblodzone schody pułapką dla pieszych

  Łazy, Będzin: Oblodzone schody pułapką dla pieszych

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Anna Pilis i Nela Kubiczek na śliskiej kładce kolejowej w Łazach
  1/3
  przejdź do galerii

  Anna Pilis i Nela Kubiczek na śliskiej kładce kolejowej w Łazach ©Fot. Katarzyna Domagała

  Po miastach Zagłębia należy chodzić bardzo powoli, bo zima znowu nas zaskoczyła
  Przejście przez kładki czy przejścia podziemne po ostatnich opadach i mrozach podnosi pieszym poziom adrenaliny. Sprawdziliśmy, jak zadbano o pieszych, którzy muszą pokonać np. przejście podziemne czy kładkę nad jezdnią.

  - Nie ma mowy o bezpiecznym przejściu po wiadukcie - mówi Anna Pilis, która kilka razy dziennie przechodzi przez kładkę kolejową w Łazach. - Przypomina to bardziej przejście po lodowisku. Stanowczo ktoś powinien bardziej przyłożyć się do odśnieżania i robić to dokładnie i co ważniejsze regularnie - dodaje.

  Jednak odśnieżanie kładki w Łazach, jak się okazuje, jest wyjątkowo skomplikowane... Za odśnieżanie schodów prowadzących z jednej strony miasta na drugą odpowiada firma Promax. - To jak często odśnieżamy schody zależy od ilości opadów - wyjaśnia Marta Włosińska z Promaksu. - Jeśli jest to konieczne, wysyłamy tam pracowników nawet kilka razy dziennie. Utrzymanie porządku na samej kładce i schodach prowadzących na perony to już obowiązek Polskich Linii Kolejowych w Częstochowie.

  - Wiadukt pokryty jest specjalną nawierzchnią uszczelniającą - informuje Helmut Klabis, zastępca dyrektora do spraw technicznych PLK w Częstochowie. - Dlatego nie można z niej mechanicznie skuwać warstwy lodu. Jednak pracownicy wynajętej przez nas firmy powinni dbać, by była ona posypana solą lub piaskiem. Nie dotarły do nas sygnały o źle odśnieżanej kładce. Sprawdzimy to i jeśli będą tam problemy, to na pewno dopilnujemy, aby zostały one usunięte - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo