Ważne
  Wielkanocne śniadanie biznesowe w Rudzkim Inkubatorze...

  Wielkanocne śniadanie biznesowe w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Andrew Caruso, konsul USA do spraw polityczno-ekonomicznych, będzie gościem „Wielkanocnego Śniadania Biznesowego”, które odbędzie się jutro /15 kwietnia/ w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości. W spotkaniu wezmą udział firmy skupione w Śląskim Klastrze ICT i Multimediów Hub Club.
  - Śniadanie biznesowe to znakomita okazja do nawiązania kontaktów w branży, zaprezentowania swojej oferty, wymiany doświadczeń i potrzeb różnych środowisk biznesowo-społecznych - podkreśla Joanna Sochacka, prezes Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. - W czasie śniadania przedstawimy założenia nowych programów uruchamianych w klastrze: programu wsparcia sprzedaży dla członków Hub Club oraz programu współpracy i wymiany przestrzeni biznesowej - dodaje. W trakcie spotkania konsul Stanów Zjednoczonych - Andrew Caruso - opowie o roli rządu USA w rozwoju innowacji w Polsce.

  Zainicjowany w Rudzie Śląskiej Śląski Klaster ICT i Multimediów Hub Club powstał dzięki wsparciu z funduszy unijnych. Grupa od ponad dwóch lat aktywnie działa na arenie regionalnej i międzynarodowej. Klaster skupia 30 śląskich mikro, małych i średnich przedsiębiorców, dwie instytucje otoczenia biznesu oraz dwie śląskie uczelnie - Uniwersytet Śląski oraz Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Przedsięwzięcie ma na szczególnym względzie m.in. umacnianie marki śląskich przedsiębiorców IT, budowanie sieci kooperacji uczestników, rozwój współpracy międzynarodowej w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii, generowanie innowacyjnych pomysłów, organizowanie wspólnych działań promocyjnych oraz tworzenie infrastruktury badawczo–rozwojowej.

  Warto dodać, że klaster z Rudy Śląskiej jako jedyny z Polski znalazł się na światowej mapie międzynarodowej sieci klastrów. Dzięki temu jego członkowie mają możliwość nawiązania współpracy z firmami skupionymi w klastrach ICT w 43 miejscach w Europie, Ameryce, Azji oraz Australii i Oceanii.

  „Wielkanocne Śniadanie Biznesowe” odbędzie się 15 kwietnia br. o godzinie 10:00 w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej przy ul. Karola Goduli 36, w sali konferencyjnej nr 1.

  Agenda:

  10:00 – 10:15 – powitanie gości przez Joannę Sochacką - Przewodniczącą Rady Śląskiego Klastra ICT i Multimediów (wręczenie certyfikatów nowym członkom i wręczenie nagrody dla firmy Silesia Games za zdobycie pierwszej nagrody na Mobile World Congress w Barcelonie)

  10:15 - 10:25 - wystąpienie Grażyny Dziedzic - Prezydent Miasta Ruda Śląska

  10:25 – 10:45 – podsumowanie wyjazdów promocyjnych, Marcin Warzocha Ambasador Klastra:

  Targi IT CeBIT 2014, Niemcy
  Targi IT Goteborg, Szwecja
  Oferta targów IT Japan Week

  10:45 – 11:30 – “U.S. government’s role in start-up and innovation encouragement in Poland” ­- Andrew Caruso Konsul USA ds. Polityczno – Ekonomicznych

  11.30-11:50 – „Z nami się opłaca – oferta dla przedsiębiorców z grupy ICT” - Anna Cudzik, Raiffeisen Bank Polska S.A.

  11:50 – 12:40 – „Świat urządzeń, serwisów i użytkowników – jak tworzone są aplikacje w czasach, w których grzechotka ma swój mikroprocesor” - Tomasz Kopacz, Senior Architect Evangelist, Microsoft

  12:40 – rozmowy kuluarowe.


  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Wielkanoc 2014: Tradycje i zwyczaje wielkanocne, które musisz znać
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak tłumaczeń

   niestrawność (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   to już w redakcji nikt nie zna angielskiego? Czy jakiś automat robi to "kopiuj, wklej", skoro brakuje informacji, kto i ile za to śniadanko płaci?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama