Polscy i czescy strażacy razem na poligonie w Ostrawie. Trwa...

  Polscy i czescy strażacy razem na poligonie w Ostrawie. Trwa szkolenie

  KAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ćwiczenia strażackie na czeskim poligonie odbywają się w ramach współpracy transgranicznej.
  1/2
  przejdź do galerii

  Ćwiczenia strażackie na czeskim poligonie odbywają się w ramach współpracy transgranicznej. ©ARC

  W czeskiej Ostrawie odbywają się wspólne ćwiczenia polskich i czeskich strażaków. Uczą się bezpiecznej jazdy w warunkach ekstremalnych. W szkoleniu biorą udział strażacy z Cieszyna, Skoczowa, Ustronia i Rybnika.
  Trwa realizacja wspólnego projektu polskich i czeskich strażaków "Strażak-ratownik. Bezpieczna droga na pomoc na czesko-polskim pograniczu". Strażacy szkolą się w czeskim Centrum Bezpiecznej Jazdy Libros w Ostrawie. W specjalistycznych zajęciach dla zawodowych strażaków bierze udział w sumie 84 czeskich i 42 polskich kierowców strażackich cieżarówek, po dwóch kierowców z jednostki.

  - W ramach tego projektu zorganizowane są jednodniowe szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy.
  Każdy uczestnik kursu będzie przechodził 6 godzinne szkolenie, które będzie się składać z części teoretycznej - ok. 2 godziny i praktycznej - maksymalnie. 4 godziny - przyznaje Michał Swoboda, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

  Miejsce ćwiczeń nie jest przypadkowe. Ośrodek jest profesjonalnym centrum szkolenia kierowców posiadających bardzo dobrą infrastrukturę do prowadzenia pojazdów różnego typu. Kierowcy będę ćwiczyć jazdę w trudnych warunkach, m.in. hamowanie na śliskiej nawierzchni.Bardzo ważnym elementem zajęć są ćwieczenia z zakresu panowania nad pojazdem w warunkach ekstremalnych.

  - Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach poleciła wytypować kierowców pojazdów uprzywilejowanych i oddelegować ich wraz z pojazdem ciężarowym. W szkoleniu biorą udział jednostki z terenów przygranicznych: z Cieszyna, Skoczowa, Ustronia i Rybnika. Pierwsze szkolenie odbyło się 9 kwietnia. Kolejne zaplanowano na 16 i 23 kwietnia - wyjaśnia Michał Swoboda.

  W podobnych szkoleniach brali udział już policjancji w polsko-czeskiego pogranicza. Na poligonie w Ostrawie ćwiczyli bezpieczną i szybką jazdę autami służbowymi.


  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Wielkanoc 2014: Tradycje i zwyczaje wielkanocne, które musisz znać
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama