Ważne
  Katowice: Zgłosił kradzież dokumentów, bo nie miał na bilet

  Katowice: Zgłosił kradzież dokumentów, bo nie miał na bilet

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  O tym, że nie opłaca się zgłaszać fikcyjnych przestępstw przekonał się 46-letni mężczyzna. Chciał on wyłudzić zaświadczenie o utracie dokumentów. Odpowie za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, fałszywe zeznania i próbę wyłudzenia poświadczenia nieprawdy.
  W sobotę do oficera dyżurnego komisariatu przy ulicy Stawowej zgłosił się mężczyzna. 46-latek poinformował, że został okradziony w pociągu i żąda wydania stosownego zaświadczenia o kradzieży dokumentów. Stróże prawa pracując nad sprawą wykazali, że do kradzieży nie doszło, a zgłoszenie było nieprawdziwe.

  Mężczyzna przyznał się, że zdarzenie wymyślił bo bardzo zależało mu na zaświadczeniu o kradzieży dokumentów.
  Powiedział, że na katowicki dworzec PKP trafił z izby wytrzeźwień. Nie miał dokumentów i pieniędzy na powrót do Raciborza. Gdy powiedział to konduktorowi, usłyszał, że jedynie zaświadczenie z policji o kradzieży dokumentów będzie podstawą do wypisania biletu kredytowanego. Wtedy postanowił zgłosić fikcyjne przestępstwo, jednak kryminalni z komisariaty wykazali, że nie miało ono miejsca. 46-latek odpowie teraz za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, fałszywe zeznania i próbę wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Grozi mu do trzech lat więzienia.  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Wielkanoc 2014: Tradycje i zwyczaje wielkanocne, które musisz znać
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama