Ważne
  Ruszyła trzecia edycja programu stypendialnego "Fortum dla...

  Ruszyła trzecia edycja programu stypendialnego "Fortum dla Śląskich Dzieci" [ZDJĘCIA]

  Zdjęcia: Arkadiusz Gola

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ruszyła trzecia edycja programu stypendialnego "Fortum dla Śląskich Dzieci" [ZDJĘCIA]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  Właśnie ruszyła trzecia edycja programu stypendialnego „Fortum dla Śląskich Dzieci”, którego celem jest wsparcie młodych mieszkańców Śląska, będących często w trudnej sytuacji życiowej, w rozwoju ich pasji i zainteresowań. Akcja, realizowana jest we współpracy z Fundacją Ulica i została objęta honorowymi patronatami Prezydentów Miast Bytomia i Zabrza.
  Program „Fortum dla Śląskich Dzieci” obejmie łącznie 154 młodych mieszkańców Bytomia oraz Zabrza w wieku 8-15 lat. Będzie on okazją do poszerzenia zainteresowań i zdobycia nowych praktycznych umiejętności. Inicjatywa została podzielona na dwa etapy, których realizację wspierać będzie 30 wolontariuszy.

  – Sukces dwóch poprzednich edycji programu pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w młodych mieszkańcach Śląska – wystarczy tylko umożliwić im rozwój we właściwym kierunku.
  Wykazują się oni wyjątkowym zaangażowaniem i bardzo poważnie traktują udział w organizowanych przez nas zajęciach. Takie podejście stanowi dowód na to, że prowadzony przez nas program ma sens. Cieszymy się, że możemy wnieść swój wkład w budowanie ich przyszłości – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

  W pierwszym etapie programu „Fortum dla Śląskich Dzieci” młodzi ludzie z Bytomia i Zabrza wezmą udział w cyklicznych warsztatach tematycznych, odbywających się w każdą sobotę od końca kwietnia do końca czerwca. W obu miastach dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych oraz tanecznych. Dodatkowo w Zabrzu przeprowadzone zostaną pilotażowe warsztaty akwarystyki, a w Bytomiu powstanie muzyczna grupa hiphopu. Pierwszy etap programu będzie także okazją do spotkań ze znanymi Ślązakami. W ramach poprzednich edycji dzieci mogły porozmawiać między innymi z Kamilem Durczokiem, Jerzym Buzkiem czy Magdaleną Piekorz, którzy opowiadając o ścieżkach swoich karier uświadamiali młodym ludziom, jak wiele mogą dokonać, jeśli będą konsekwentni w realizacji swoich marzeń.

  Po zakończeniu pierwszego etapu, Fortum oraz Fundacja Ulica wybiorą 40-stu najbardziej zaangażowanych, kreatywnych i pomysłowych uczestników. To oni zostaną zaproszeni do drugiego etapu programu, który potrwa od września 2014 do marca 2015 roku. Dla każdego z nich zostanie przygotowane specjalne stypendium, dostosowane do indywidualnych uzdolnień i predyspozycji.

  - Z każdą kolejna edycją utwierdzamy się w przekonaniu, że zaangażowanie się w autorski projekt Fortum było dobrą decyzją, gdyż stanowi on realną pomoc dla śląskich dzieci. Oczywiście w naszym regionie nadal jest wielu młodych ludzi, którzy potrzebują szczególnej uwagi i przewodnictwa, a uczestnicy programu „Fortum dla Śląskich Dzieci” stanowią jedynie ich niewielką część. Uważamy jednak, że dają dobry przykład innym i udowadniają, że przy odrobinie chęci możliwe jest realizowanie swoich planów wbrew niesprzyjającym okolicznościom – mówi Adrian Kowalski z Fundacji Ulica.

  Program „Fortum dla Śląskich Dzieci” jest realizowany od 2012 roku. W dwóch poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 210 dzieci. 87 osób z tej grupy nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartylę.


  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Wielkanoc 2014: Tradycje i zwyczaje wielkanocne, które musisz znać
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama