List do DZ: Potrzebne są inne zasady przyznawania dodatku...

  List do DZ: Potrzebne są inne zasady przyznawania dodatku pielęgnacyjnego

  Stały Czytelnik z Tychów

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podobnie jak niektórzy Czytelnicy DZ jestem za tym, żeby odebrać dodatek pielęgnacyjny tym osobom, które mają 75 lat i jeszcze pracują. Według obecnych przepisów, otrzymują go z ZUS automatycznie wszystkie osoby, które skończyły 75 lat. Moim zdaniem pieniądze trzeba przyznawać osobom, które tego potrzebują.
  Sam za miesiąc kończę 75 lat i będę otrzymywał dodatek, a tak naprawdę nie potrzebuję go. Mam dobrą emeryturę. Moja żona z kolei ma bardzo niską emeryturę, więc chętnie przystanę na waloryzację kwotową, bo ona pomoże wyjść z dołka tym wszystkim emerytom, którzy mają niskie świadczenia.

  Poza tym, zwróćmy uwagę na jeszcze jedną rzecz. Nie wiem, kiedy został wprowadzony przepis przyznający wszystkim 75-latkom dodatek pielęgnacyjny, ale długość naszego życia wydłuża się, emeryci też są w coraz lepszej kondycji.


  Wędruję po górach i często spotykam 80-latków, którzy są w świetnej kondycji fizycznej.. Sprawność jest więc zróżnicowana. Dlatego przyznawanie dodatku pielęgnacyjnego powinno być uzależnione od wielu czynników. Po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę to, czy dana osoba jeszcze pracuje. Jest przecież różnica między świetnie zarabiającym 77-latkiem, a schorowanym 60-letnim emerytem. Czy obaj powinni otrzymywać identyczny dodatek w tym samym wieku? Moim zdaniem nie.

  Oprac. MOKR

  CZYTAJ WIĘCEJ LISTÓW DO REDAKCJI DZIENNIKA ZACHODNIEGO

  Nasz adres: "Dziennik Zachodni" Media Centrum, ul. Baczyńskiego 25a, 41-203 Sosnowiec
  Adres mejlowy: opinie@dz.com.pl  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Wielkanoc 2014: Tradycje i zwyczaje wielkanocne, które musisz znać
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zasiłek pielęgnacyjny

   dora (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   miło to usłyszeć, że pańskie zdrowie jest w dobrej formie, tylko ,ze większość ludzi w pańskim wieku jest bardzo schorowana i niesprawna, dlatego mają prawo do zasiłku. Myślę , że jest pan po...rozwiń całość

   miło to usłyszeć, że pańskie zdrowie jest w dobrej formie, tylko ,ze większość ludzi w pańskim wieku jest bardzo schorowana i niesprawna, dlatego mają prawo do zasiłku. Myślę , że jest pan po prostu wygodnickim egoistą, który całe życie spędził na wykorzystywaniu innych osób, więc proszę swoje mądrości zachować dla siebiezwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama