Stadion Śląski po raporcie NIK. Marszałek Janusz Moszyński...

  Stadion Śląski po raporcie NIK. Marszałek Janusz Moszyński nie komentuje. Czy się wybroni?

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najwięcej kontrowersji budzi budowa dachu Stadionu Śląskiego
  1/8
  przejdź do galerii

  Najwięcej kontrowersji budzi budowa dachu Stadionu Śląskiego ©Marzena Bugała-Azarko

  Janusz Moszyński, były marszałek, nie chce rozmawiać o decyzjach sprzed 7 lat. Bardziej rozmowny jest jego następca, Bogusław Śmigielski.

  Sonda

  Czy budowa Stadionu Śląskiego powinna zostać dokończona?

  Nie cichnie burza po raporcie Najwyższej Izby Kontroli w sprawie Stadionu Śląskiego. Głos zabrał urzędujący marszałek. Odezwała się też opozycja, która domaga się nawet zawieszenia obecnego zarządu województwa i wprowadzenia zarządu komisarycznego (z takim wnioskiem do premiera wystąpił poseł PiS Jerzy Polaczek).

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  ŚMIGIELSKI: NIE MAM SOBIE NIC DO ZARZUCENIA WS. STADIONU ŚLĄSKIEGO


  Do tej pory milczeli natomiast Janusz Moszyński i Bogusław Śmigielski, byli marszałkowie województwa śląskiego. Tymczasem to właśnie oni odpowiadają za decyzje, które zapadły w latach 2007-2008, i które tak ostro zostały ocenione w raporcie NIK-u.

  CZYTAJ TAKŻE:
  KASPRZYK: STADIONU ŚLĄSKIEGO LEPIEJ BYŁO W OGÓLE NIE RUSZAĆ


  Przypomnijmy, że inspektorzy NIK-u przede wszystkim zakwestionowali porzucenie w roku 2008 przez zarząd województwa projektu "Saturn", czyli gotowego, zatwierdzonego i posiadającego już pozwolenie na budowę projektu zadaszenia Stadionu Śląskiego. Jak czytamy w raporcie NIK-u, decyzja ta zapadła "bez merytorycznego uzasadnienia". Krytycznie oceniono fakt, że nowy (trzy razy droższy) projekt zamówiono z wolnej ręki i nie podjęto żadnych działań w celu weryfikacji jego założeń.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ludzie !!!!!

   To są kpiny. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Porównajcie te metody, tą polityke, te prowokacje polskich politykow z tym co dzieje sie na Ukrainie i będzie wiadomo do jakiego goowna my Ślązacy wpadli.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   krótko i prosto !

   Jorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   To przykład co znaczy POlnische wirtschaft !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bez zmrużenia okiem,

   wyrzucili miliony zł. w błoto, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   by wyeliminowac Stadion Śląski z rywalizacji o mistrzostwa europy. Zachodzi pytanie, na czyje polecenie podjęli ci agenci swoich partii takie decyzje. Jeżeli w tym kraju robi się politykę bez...rozwiń całość

   by wyeliminowac Stadion Śląski z rywalizacji o mistrzostwa europy. Zachodzi pytanie, na czyje polecenie podjęli ci agenci swoich partii takie decyzje. Jeżeli w tym kraju robi się politykę bez względu na straty finansowe, należy zaostrzyc lub wprowadzic kontrole wydatków poszczegolnych partii i polityków. A temu aroganckiemu sługusowi obcych Śląskowi interesów należy przypomniec że, życie w wolnym kraju nie jest równoznaczne z sobiepaństwem. By nie mogł mataczyc sprawę, powinien już dawno przebywac w areszcie sledczym, a nie wodzic bezradnych dziennikarzy za nos.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama