Ważne
  Zarząd Kompanii Węglowej chce, by kopalnie stanęły na kilka...

  Zarząd Kompanii Węglowej chce, by kopalnie stanęły na kilka dni. A niektóre nawet na miesiąc

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  28 kwietnia wstrzymany zostanie fedrunek w kopalniach Kompanii Węglowej. Przerwa w wydobyciu węgla potrwa co najmniej do 4 maja.
  Potwierdziły się doniesienia o planach wstrzymania czasowego fedrunku w kopalniach Kompanii Węglowej. Propozycję taką przedstawił podczas wczorajszego spotkania ze związkowcami zarząd spółki. Tzw. ekonomiczny postój miałby się rozpocząć 28 kwietnia i trwać do 4 maja, obejmując większość zakładów koncernu. To jednak nie wszystkie zmiany.

  - W przypadku czterech kopalń: KWK Pokój, Brzeszcze, Piekary i Sośnica-Makoszowy postój miałby trwać przez cały miesiąc, tj. w maju lub czerwcu - relacjonuje Stanisław Kłysz, szef Solidarności w KW.

  Na takie propozycje nie ma jednak zgody związkowców. Nie wierzą oni w przedstawione przez zarząd wyliczenia mówiące, że dzięki postojowi uda się zaoszczędzić ok. 66 mln złotych.

  - Koszt późniejszego uruchomienia tych zakładów sprawi, że z tych oszczędności nic nie wyjdzie - mówi Kłysz. Poza tym, jak dodaje, wystarczy jeden nieprzepracowany dzień w miesiącu, aby ZUS nie zaliczył górnikom takiego miesiąca do stażu pracy.

  Innymi słowy, taki "stracony" miesiąc trzeba będzie później odpracować. W związku z sytuacją w górnictwie związkowcy zapowiedzieli na najbliższą środę masówki w kopalniach.


  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Wielkanoc 2014: Tradycje i zwyczaje wielkanocne, które musisz znać
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   złodzieje

   West (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Witam czemu rząd nic nie robi bo chce dobić polskie górnictwo żeby sprzedać jakiemuś koledże za pół darmo w polsce zostały jeszcze państwowe lasy i cześć górnictwa i to sprzedadża żeby nabrać kasy...rozwiń całość

   Witam czemu rząd nic nie robi bo chce dobić polskie górnictwo żeby sprzedać jakiemuś koledże za pół darmo w polsce zostały jeszcze państwowe lasy i cześć górnictwa i to sprzedadża żeby nabrać kasy na koniec karieryzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama