Bieg z Jajami Trasą Zająca w Lublińcu już jutro

  Bieg z Jajami Trasą Zająca w Lublińcu już jutro

  Aneta Kaczmarek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bieg z Jajami - Trofea już czekają!

  Bieg z Jajami - Trofea już czekają! ©AKB Meta Lubliniec

  AKB "Meta" w Lublińcu nie ustaje w propagowaniu biegania i aktywnego trybu życia, do których zachęca wszystkich i na wszelkie sposoby. Już jutro w Lany Poniedziałek Bieg z Jajami Trasą Zająca.
  Bieg z Jajami - Trofea już czekają!

  Bieg z Jajami - Trofea już czekają! ©AKB Meta Lubliniec

  Mila Cygana, Bieg Sylwana, Żółta Trójka, Bieg po Choinkę - organizowane przez Wojskowy Klub Biegacza "Meta" Lubliniec imprezy można by wymieniać w nieskończoność, bo pomysły jego członkowie mnożą jak na taśmie produkcyjnej.

  Ale obok prestiżowych i znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie sportowych wydarzeń jak Bieg Katorżnika, są też mniejsze, organizowane przy okazji świąt, urodzin klubowiczów lub zupełnie bez okazji.
  Tym razem okazja jest i to prawdziwie świąteczna. Skoro Wielkanoc to jaja, skoro jaja, to Bieg z Jajami, a do tego... Trasą Zająca. Start w lany poniedziałek o godz. 11. Termin idealny, by spalić choć część pochłoniętych w czasie świąt kalorii.

  Dorośli zmierzą się z 8-kilometrowym dystansem, dzieci i młodzież z jego czwartą częścią. W połowie drogi każdy zawodnik dostanie po dwa kurze jaja, z którymi musi dobiec do mety. Brak jaja to 10 minut kary, zbite jajo - minuta kary, jajo zbite przy odbiorze - runda karna po następne. Na mecie nie będzie medali czy pucharów, ale kosze z jajami - im wyższe miejsce, tym większy kosz.

  - Myśleliśmy o śmigusie-dyngusie, gdyż tradycją w klubie jest wspólne bieganie drugiego dnia świąt. W końcu jednak stanęło na jajach. Raz, że to Wielkanoc, więc wszystko się zgadza, dwa - zwykle tego dnia, po niedzielnych spotkaniach rodzinnych, mamy ochotę wyjść zza stołów, na spacer, więc czemu nie pójść o krok dalej i wspólnie pobiegać - mówi Zbigniew Rosiński, wiceprezes WKB "Meta" Lubliniec.

  Przyznaje przy tym, że im bardziej nietypowy bieg, tym więcej chętnych.

  - Jak się wymyśli jakąś "głupotę" i to się sprawdzi, przyciągnie wielu uczestników, to potem trzeba to kontynuować - śmieje się Rosiński. - Mila Cygana w tym roku odbędzie się już piąty raz. A zaczęło się od tego, że nasz zawodnik został zatrzymany przez Romów, którzy potrzebowali pomocy przy aucie. Okazało się, że pomoc wcale nie była potrzeba, a on wrócił do Lublińca ze złotym pierścieniem kupionym za 50 zł. Mieliśmy z niego taki ubaw, że zorganizowaliśmy bieg po pierścień cygana, potem były chusty, płyty z romską muzyką. W tym roku zawodnicy pobiegną po patelnię - zdradza Rosiński.


  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Wielkanoc 2014: Tradycje i zwyczaje wielkanocne, które musisz znać
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama