Gliwice: Żydowska perła odzyska blask

  Gliwice: Żydowska perła odzyska blask

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gliwice: Żydowska perła odzyska blask
  Jest wykonawca rewitalizacji Domu Przedpogrzebowego
  Gliwice: Żydowska perła odzyska blask
  Zabytkowy Dom Przedpogrzebowy przy ul. Poniatowskiego w Gliwicach czeka metamorfoza. Wyłonionym w przetargu wykonawcą, który zajmie się gruntowną przebudową cennego architektonicznie obiektu autorstwa Maksa Flei-schera, jest katowicka Konior Firma Projektowo-Budowlana Spółka Jawna. Koszt modernizacji budynku ma wynieść ok. 3,7 mln zł. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku.


  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]

  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego DZ

   usowa komentarze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   czyzby zydom one przeszkadzaly?????Czyzby zydzi manipulowali DZ to ze zydzi mowili!!! Nasze kamienice wasze ulice!!!! to kazdy uczciwy Polak wie zydowstwo w Polsce bylo i jest i nadal Polska rzadzi...rozwiń całość

   czyzby zydom one przeszkadzaly?????Czyzby zydzi manipulowali DZ to ze zydzi mowili!!! Nasze kamienice wasze ulice!!!! to kazdy uczciwy Polak wie zydowstwo w Polsce bylo i jest i nadal Polska rzadzi taka jest prawda,poczawszy od komuny 45 r do dzisiaj to ze pozmieniali nazwiska to kazdy wie,a jest ich tysace.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odzyska blask....

   FotoLookacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ....czy odzyskuje, bo niewątpliwie jest w tym różnica.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanie do:

   karlus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   - tych, którzy mają pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. A kto wam zabrania robić to, co twierdzicie że robią żydzi?
   A czy nie jest czasami tak, że wy robicie gorsze rzeczy?
   Najłatwiej...rozwiń całość

   - tych, którzy mają pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. A kto wam zabrania robić to, co twierdzicie że robią żydzi?
   A czy nie jest czasami tak, że wy robicie gorsze rzeczy?
   Najłatwiej zwalić winę za własne błędy na osoby trzecie - czyli żydów! Polak musi mieć jakiegoś wroga. Rzeczywistego lub urojonego. Jeżeli nie ma nawet urojonego wroga, to na podorędziu Polacy mają wroga dyżurnego - czyli żyda!
   Jeżeli dobrze pamiętam z historii, to tzw. żydzi, byli i są obywatelami RP! Nie przestali nimi być nawet pod koniec lat 60-tych, gdy wasi ojcowie i wasze matki pozbawiły ich obywatelstwa polskiego i wypędziły z wilczym biletem w nieznane. Nie przestali nimi też być zamordowani w Jedwabnem obywatele polscy wyznania mojżeszowego. Takich miejsc gdzie ludność Polska mordowała Polaków wyznania mojżeszowego jest dużo - za dużo. I o nich wolicie milczeć!
   A przecież modlicie się do Boga - Żyda! Więc jak to jest z tą waszą miłością bliźniego swego?

   - pytanie do Żydów: co zrobiliście aby wydać Polsce pospolitego złodzieja, bandytę i mordercę dzieci, kobiet i mężczyzn - czyli Salomona Morela? Tego, który łgał jak pospolity kłamca, że nie okradał Polaków w czasie wojny, gdy złapała go GL - zrzucając całą winę na swego brata, a po wojnie w polskim obozie koncentracyjnym ZGODA - z kołkiem w łapie mordował Ślązaków i Ślązaczki oraz małoletnie śląskie dzieci na oczach ich matek i ojców?
   Przez niego zginęło w ZGODZIE ok. 1855 Ślązaków, Niemców, Polaków, Czechów...
   Co zrobiliście aby wydać go w ręce sprawiedliwości? Odmówiliście jego ekstradycji twierdząc, że jest obywatelem Izraela! A było to kłamstwo! Do końca swojego parszywego życia, Morel był obywatelem Polskim, który uciekł jak szczur z Polski do Izraela.
   Judaizm naucza, że "jeśli człowiek niszczy jedno życie, to jest tak, jak gdyby zniszczył cały świat. A jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat"
   Jak mamy ocenić - w przypadku bandyty Morela - postępowanie władz Izraela i odmowę jego ekstradycji?
   Biorąc nauki Judaizmu za dobrą monetę, wychodzi na to, że władze Izraela broniły bandyty, który 1855 razy zniszczył cały świat...
   Nie chce mi się wierzyć, że to Izrael ustanowił i wręcza medal - Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata!!!

   H. Sienkiewicz w powieści: W Pustyni i w Puszczy - zawarł taką myśl: Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle...zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   NIETYKALNI

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze “zydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% ilości “pracowników” i cale kierownictwo Urzędu...rozwiń całość

   Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze “zydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% ilości “pracowników” i cale kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Ludzie ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach. 1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administracje państwa. Nieokreślona liczbę patriotów z AK, SZ., Bach i opozycje rozstrzelano, zamęczono na śmierć lub latami trzymano w więzieniach.
   W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK. Pod okupacja sowiecka zginęło 90%.
   Żydzi polscy szpiclowali i wyszukali opozycje polska i sporządzili listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD zlikwidowało polskich patriotów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to mi sie podoba

   anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   A potem gmina żydowska upomni sie o swoja wlasnosc Tak trzymac

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama