"Mała Syrenka" na otwarcie dwudziestych Dziecięcych Spotkań...

  "Mała Syrenka" na otwarcie dwudziestych Dziecięcych Spotkań Teatralnych w Gliwicach

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Spektakl "Mała Syrenka" wystawi Teatr Banialuka z Bielska-Białej
  1/2
  przejdź do galerii

  Spektakl "Mała Syrenka" wystawi Teatr Banialuka z Bielska-Białej ©mat. prasowe

  Jubileuszowe, dwudzieste spotkania z teatrem specjalnie dla najmłodszych widzów w Gliwicach już od środy. I to w wyjątkowej oprawie.
  Jak wychować sobie młodego widza, kusząc ciekawymi propozycjami, wiedzą w Gliwicki Teatrze Muzycznym. Także przeglądem najciekawszych spektakli różnych scen z całego kraju, który rozpoczyna się w środę.

  - Nasze Dziecięce Spotkania Teatralne bardzo wydoroślały - w tym roku kończą równo dwadzieścia lat! Nieważne jednak, ile lat mamy, istotne, na ile się czujemy, a my czujemy się na tyle, ile mają nasi wierni młodzi widzowie.
  Przygotowaliśmy dla nich kolejną edycję, w czasie której będą mogli zobaczyć na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego aż osiem spektakli najlepszych polskich teatrów dla dzieci - mówią organizatorzy.

  W repertuarze spotkań znajdą się znane i lubiane bajki w niecodziennych inscenizacjach (m.in. "Mała Syrenka" i "Dzieci z Bullerbyn") oraz kilka bardzo oryginalnych propozycji, w tym adresowane do "naj-najów", czyli dzieci w wieku do lat trzech. Jubileuszowe spotkania teatralne otworzy spektakl "Mała Syrenka" Teatru Banialuka z Bielska-Białej, a zakończy "Królestwo koralowej rafy" w wykonaniu artystów z Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

  Rodzice najmłodszych maluchów będą mieli okazję zabrać milusińskich na spektakl Teatru Baj z Warszaw pt. "Śpij". To jeden z pierwszych w Polsce spektakli skierowanych do dzieci, które nie ukończyły jeszcze trzeciego roku życia.

  - Autorka przedstawienia jest uznanym pedagogiem teatru, dzięki czemu spektakl jest nie tylko wypowiedzią artystyczną, ale również interaktywną przygodą zrealizowaną z wielką wrażliwością na potrzeby najmłodszych - informuje GTM.

  Nieco starsi widzowie będą mogli obejrzeć m.in. "Towarzystwo Pana Brzechwy" i "Ku-ku-ryku Słoneczniku" Teatru Groteska z Krakowa, "Dzieci z Bullerbyn" Teatru Polskiego z Wrocławia. Spotkania potrwają od środy do 29 kwietnia.
  A już 6 maja rozpoczną się na tej samej scenie XXV Gliwickie Spotkania Teatralne, dla dorosłych.


  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Wielkanoc 2014: Tradycje i zwyczaje wielkanocne, które musisz znać
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama