Zwycięskie święta hokeistów w Wilnie

  Zwycięskie święta hokeistów w Wilnie

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Polacy na Litwie na razie wygrali dwa mecze. Wygląda na to, że kluczowe będzie spotkanie z Chorwacją

  Polacy na Litwie na razie wygrali dwa mecze. Wygląda na to, że kluczowe będzie spotkanie z Chorwacją © iihf.com

  Reprezentacja Polski prowadzi po dwóch kolejkach mistrzostw świata Dywizji IB. Najtrudniejsze mecze biało-czerwonych dopiero jednak czekają.
  Polacy na Litwie na razie wygrali dwa mecze. Wygląda na to, że kluczowe będzie spotkanie z Chorwacją

  Polacy na Litwie na razie wygrali dwa mecze. Wygląda na to, że kluczowe będzie spotkanie z Chorwacją © iihf.com

  Od rozgromienia Rumunii rozpoczęli polscy hokeiści udział w mistrzostwach świata Dywizji IB w Wilnie. Dzień później biało-czerwoni zmierzyli się z gospodarzami turnieju i odnieśli kolejne zwycięstwo, ale tym razem stoczyli twardą walkę.

  Już w inauguracyjnym spotkaniu turnieju doszło do dużej niespodzianki: faworyzowana Wielka Brytania gładko i wysoko uległa Chorwatom. Ekipa z Bałkanów potwierdziła w ten sposób duży skok jakościowy, jaki od kilku lat systematycznie wykonuje w tym kraju hokej na lodzie.


  Dywizja IB to trzeci szczebel w hierarchii. Zwycięzca mistrzostw w Wilnie awansuje na zaplecze elity. Przed wyjazdem na Litwę kończący pracę z kadrą Igor Zacharkin zapowiadał, że jego zespół jest gotowy by ten szczebel pokonać. Po zwycięstwie nad Rumunią selekcjoner miał jednak do swoich podopiecznych kilka uwag, chociaż nie krył zadowolenia.
  - W sumie było w porządku, ale przydarzały nam się słabsze fragmenty, a przecież rywal nie był z najwyższej półki - analizował szkoleniowiec biało-czerwonych. - Widać też było, zwłaszcza na początku, pewną nerwowość i wynikające z niej niepotrzebne błędy. Mam jednak nadzieję, że w każdym kolejnym występie będziemy coraz pewniejsi.

  Słowa Zacharkina zweryfikowało drugie spotkanie Polaków, w którym grali już pewniej, ale nie uniknęli nerwów po tym, jak w końcówce złapali niepotrzebną karę. Mecz ten jednak udowodnił, że zespół Zacharkina przygotowany jest na twardy bój i potrafi wytrzymać presję.

  Zespoły uczestniczące w mistrzostwach nie ukrywają zastrzeżeń do ich organizacji. Zwracają zwłaszcza uwagę na roztapiający się lód, który sprawia, że trudno o precyzyjne podania i strzały. Zainteresowanie ze strony kibiców też pozostawia sporo do życzenia, ale na Litwie hokej nie jest sportem zbyt popularnym.

  Dziś w turnieju dzień przerwy, kolejne mecze w środę. Z Chorwacją Polacy zagrają w samo południe w czwartek.


  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama