Dzień Ziemi 2014: Google doodle na Dzień Ziemi. Bohaterami -...

  Dzień Ziemi 2014: Google doodle na Dzień Ziemi. Bohaterami - zwierzęta [ZDJĘCIA]

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Makak japoński
  1/8
  przejdź do galerii

  Makak japoński ©Google

  Dzień Ziemi - święto organizowane od 1970 roku, przypomina nam, że Ziemia to nasze wspólne dobro. Konkursy, wykłady, imprezy eko, a także czyszczenie lasów, pól, jezior etc. to jedynie kilka przykładów akcji organizowanych podczas Światowego Dnia Ziemi. Święto w tym roku poparło także Google, które z tej okazji stworzyło doodle na Dzień Ziemi. Jego bohaterami zostali: rudaczek północny, makak japoński, kameleon jemeński, rozdymka, chełbia modra, a także chrząszcz.
  Ziemia to nasze wspólne dobro, więc każdy z nas powinien się o nią troszczyć. Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to idealna pora na zrobienie małej przysługi naszej planecie. Pomysł ustanowienia święta Ziemi po raz pierwszy pojawił się na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 roku.

  Dzień Ziemi po raz pierwszy obchodzono 21 marca 1970 roku. Rok później, także Sekretarz Generalny ONZ - U Thant, poparł ideę Dnia Ziemi. 26 lutego 1971 roku podpisano deklarację, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi w momencie równonocy wiosennej.

  W 2009 roku ONZ postanowiło wpisać do kalendarza także „Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi”, który obchodzimy 22 kwietnia. Święta posiadają te same korzenie, ale organizowane są przez różne instytucje. Z okazja Dnia Ziemi, także Google przyczyniło się do szerzenia idei tego święta.

  Google stworzyło doodle – animowane grafiki, które przedstawiają sześć zwierząt, są to: Rudaczek północny – koliber występujący w Ameryce Południowej, Makak japoński – gatunek małpy żyjącej tylko na terytorium Japonii, Rozdymkowate – ryby, które nadymają się wodą lub powietrzem w momencie zagrożenia, Chełbia modra – popularna na całym świecie meduza, Kameleon jemeński – jeden z największych na Ziemi przedstawicieli z rodziny kameleonowatych. Ostatnim bohaterem grafik jest chrząszcz – żuk gnojowy, który wykazuje się ogromną troską o potomstwo.

  DZIEŃ ZIEMI 2014: NAJEDŹ NA OBRAZ I ZOBACZ FILMY POŚWIĘCONE NASZEJ PLANECIE


  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Gala 50 wpływowych kobiet woj. śląskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama