Wypadek w Jastrzębiu: Potrącił 17-letnią Angelikę i...

  Wypadek w Jastrzębiu: Potrącił 17-letnią Angelikę i odjechał. Myślał, że to... sarna

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przy ulicy Libowiec w Jastrzębiu-Zdroju o tragicznym wypadku i śmierci Angeliki przypominają krzyż i zapalone znicze
  1/2
  przejdź do galerii

  Przy ulicy Libowiec w Jastrzębiu-Zdroju o tragicznym wypadku i śmierci Angeliki przypominają krzyż i zapalone znicze ©Katarzyna Spyrka

  Wypadek w Jastrzębiu: Aleksander M. utrzymuje, że nie widział dziewczyny idącej poboczem. Myślał, że potrącił sarnę. - Każdy na jego miejscu by to sprawdził - mówi policja.
  12 lat więzienia grozi 34-letniemu Aleksandrowi M. za śmiertelne potrącenie 17-letniej Angeliki i ucieczkę z miejsca wypadku. - Nie zatrzymałem się, bo myślałem, że potrąciłem sarnę - tak brzmi od początku jego linia obrony, którą wkrótce przedstawi przed sądem.

  Prokuratura w Jastrzębiu zakończyła właśnie śledztwo w tej bulwersującej sprawie, przesyłając do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju akt oskarżenia. Czy dano wiarę w jego relację? Nie do końca, ale nie dało się udowodnić, że 27 listopada ub. roku jechał po pijaku swoim prywatnym fordem windstarem. Bo zatrzymano go dopiero w nocy z 28 na 29 listopada, koło godz. 0.30 w jego rybnickim mieszkaniu.


  - Postawiliśmy mu prócz zarzutu potrącenia i ucieczki, zarzut posiadania grama marihuany, do czego się przyznał - wyjaśnia prowadząca sprawę prokurator Izabela Dydowicz. W śledztwie nie udało się odpowiedzieć również na drugie kluczowe pytanie. Czy gdyby kierowca zatrzymał się po potrąceniu dziewczyny i udzielił jej pomocy, miałaby jakiekolwiek szanse na przeżycie. Obrażenia po uderzeniu głowy i klatki piersiowej były śmiertelne, dziewczyna zginęła niemal natychmiast.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama