ZUS na lekcji. Co warto o nim wiedzieć? [NASZE SPRAWY]

  ZUS na lekcji. Co warto o nim wiedzieć? [NASZE SPRAWY]

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Lekcja z ZUS-em" w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl.
  1/2
  przejdź do galerii

  "Lekcja z ZUS-em" w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. ©arc. szkoły

  Po co nam system ubezpieczeń społecznych? Jak będę ubezpieczony jako pracownik? Jakie konsekwencje pociąga za sobą praca "na czarno"? Odpowiedź na te pytania poznają uczniowie śląskich szkół ponadgimnazjalnych, które biorą udział w pilotażowym projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS-em".
  - "Lekcje z ZUS-em" to cykl czterech spotkań. Podczas każdego z nich uczniowie dowiedzą się, czym są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia należą się ubezpieczonym, na czym polega reforma emerytalna, jak założyć i prowadzić własną firmę - mówi Anna Sobańska-Waćko, rzecznik prasowy oddziału ZUS w Chorzowie. Siedmioro nauczycieli z sześciu ponadgimnazjalnych szkół wzięło udział w warsztatach, które odbyły się w siedzibie chorzowskiego ZUS-u.


  Projekt "Lekcje z ZUS-em" ma zasięg ogólnopolski. Natomiast oddział ZUS-u w Chorzowie prowadzi dodatkowe działania edukacyjne. Wspólnie z Chorągwią Śląską ZHP zainicjował projekt Harcerska Akademia Aktywnego Obywatela (HAAO). - W ramach tego projektu szkolimy instruktorów harcerstwa, aby - jako ambasadorzy HAAO - przekazywali niezbędną każdemu młodemu człowiekowi wiedzę o ubezpieczeniach społecznych w ciekawej formie, poprzez np. zabawę, gry, komiksy - tłumaczy pani rzecznik.

  Kolejną inicjatywą skierowaną do młodych ludzi jest przygotowany scenariusz "Lekcja w ZUS-ie". - Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne do o-dwiedzenia siedziby ZUS-u w Chorzowie. W trakcie takiej lekcji młodzi ludzie mają możliwość sprawdzić, jak funkcjonuje ZUS, mogą zadać pytania naszym ekspertom w sali obsługi klientów lub złożyć pismo w urzędomacie - wyjaśnia Anna Sobańska-Waćko.


  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ  DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama