W Częstochowie w sklepach kupisz papierosami bez akcyzy

  W Częstochowie w sklepach kupisz papierosami bez akcyzy

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie ma tygodnia, aby nie skonfiskowano lewego tytoniu
  1/4
  przejdź do galerii

  Nie ma tygodnia, aby nie skonfiskowano lewego tytoniu ©arc.

  Papierosy bez polskich oznaczeń akcyzowych pojawiają się w handlu non stop. Nie tylko na bazarach, ale także w sklepach. Policjanci przyznają, że to proceder na masową skalę, przybierający na sile
  Handel nielegalnym tytoniem i papierosami musi być intratny, skoro tak wiele osób bierze się za taki biznes, a nawet chce przekupić policjantów, gdy wpadnie na gorącym uczynku. Artur Ch. z Chełma został zatrzymany do kontroli drogowej w Olsztynie pod Częstochową. Okazało się, że wiózł papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjantom zaproponował 1940 zł łapówki, byle tylko "przymknęli oko" na trefny towar. W śledztwie ustalono, że mężczyzna w przeszłości był już karany za nielegalny handel tytoniem.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  PAPIEROSY BEZ AKCYZY NA ŚLĄSKU: CZY TO LEGALNE?


  Nie ma tygodnia, aby strażnicy miejscy, policjanci czy celnicy nie rekwirowali kontrabandy. Częstochowscy policjanci ścigają handlarzy także poza Częstochową. Efekt ich działania, tuż przed Wielkanocą, to skonfiskowanie 670 kg nielegalnego tytoniu o wartości pół mln zł niezapłaconej akcyzy w mieszkaniu 49-letniego sosnowiczanina.

  - Dużymi partiami nielegalnego tytoniu handlują zorganizowane grupy przestępcze - mówi podinsp. Joanna Lazar, oficer prasowy KMP w Częstochowie.

  Okazuje się, że sprzedaż lewego tytoniu odbywa się też pod legalnym szyldem. Celnicy i strażnicy miejscy dostali informację, że 47-letni mężczyzna może handlować wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zauważyli, jak podejrzany wchodzi do jednego ze sklepów przy al. Niepodległości w Częstochowie z dużym czarnym workiem wypełnionym najprawdopodobniej nielegalnym tytoniem. Postanowili sprawdzić personel sklepu. Okazało się, że 38-letnia ekspedientka miała w sklepie 10 kilogramów tytoniu luzem bez polskich znaków akcyzy. Tytoń był rozdzielony w woreczki po pół kilograma każdy. Z kolei w jednym z pawilonów handlowych przy ul. PCK też handlowano wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyrazy

   ubolewania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   z powodu mizerii dziennikarskiej autora...
   Uciekł z egzaminów gimnazjalnych?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trudna polska język...

   Leonard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Panie Strzelczyk bardzo trudna dla pana ta polska język..."W Częstochowie w sklepach kupisz papierosami bez akcyzy"

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama