AlterFest staje się nowa wizytówką Mysłowic. OFF-ki nie...

  AlterFest staje się nowa wizytówką Mysłowic. OFF-ki nie zastąpi, ale zabrzmi już po raz trzeci

  OSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  AlterFest staje się nowa wizytówką Mysłowic. OFF-ki nie zastąpi, ale zabrzmi już po raz trzeci
  1/2
  przejdź do galerii

  ©mat. pras.

  Trzecia edycja AlterFestu odbędzie się w Mysłowicach w ten weekend, 25-27 kwietnia. Na trzech scenach wystąpi kilkunastu wykonawców.
  Nie grają tu wielkie światowe gwiazdy, a koncerty nie ściągają liczącej kilkanaście tysięcy osób publiczności. Ale AlterFest stał się nową muzyczną wizytówką Mysłowic wypełniając (przynajmniej w pewnym stopniu) pustkę po OFF Festivalu, który przeprowadził się do Katowic.

  Tegoroczna, trzecia już edycja AlterFestu, rozpocznie się już w najbliższy piątek, 25 kwietnia i potrwa do 27 kwietnia. Przez trzy festiwalowe dni i twystąpi rzynaście zespołów sceny alternatywnej, tworzących różnego typu muzykę niezależną, m.in. inspirowaną brytyjskimi brzmieniami muzykę gitarową, electropop, czy New Wave.

  Wśród artystów, których będzie można posłuchać są m.in.
  Mikromusic, jeden z najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia, grupa Lilly Hates Roses, promowana m.in. przez brytyjskie pismo NME, zespół Lorein będący jednym z popularniejszych młodych zespołów grających muzykę gitarową w Polsce, solowy projekt Jacka Lachowicza, kryjącego się pod pseudonimem L.A.S, znanego z zespołu Ścianka oraz z projektu Lenny Valentino, czy świetnie zapowiadający się łódzki Young Stadium Club.

  Koncerty w pierwszym dniu AlterFestu (25.04) odbędą się w Starym Kinie (ul. Grunwaldzka 14). Wystąpią: Sonia pisze piosenki, Carnauba Wax, Oxford Drama, Young Stadium Club, Lilly Hates Roses, Lorein. W Starym Kinie festiwal zostanie też w sobotę, 26.04. Zagrają wtedy: Beat Beat Owl, Don't You Bear, Brzoska i Gawroński, L.A.S. oraz Mikromusic.

  Ostatniego dnia (27.04) AlterFest przeniesie się do Kościoła Ewangelickiego (ul. Powstańców 17). Wystąpią tam: Pol Wanda, Milcz Serce.

  Koncerty każdego dnia będą się rozpoczynać o godz. 19.30. Bilety kosztują: 20 zł (na 25 albo 26.04) i 10 zł ( 27.04). Z kolei za karnet trzydniowy zapłacimy 40 zł.

  Bilety można rezerwować na: alterfest.myslowice@gmail.com


  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ  DZ]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fuck OFF

   erzac (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   i tyle w temacie...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama