Ważne
  MŚ w hokeju: Zacharkin jest dumny, ale to początek drogi

  MŚ w hokeju: Zacharkin jest dumny, ale to początek drogi

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Polskich hokeistów czeka dziś łatwy mecz z Holandią, jednak losy awansu rozstrzygną się w spotkaniach z Chorwacją i Wielką Brytanią
  1/2
  przejdź do galerii

  Polskich hokeistów czeka dziś łatwy mecz z Holandią, jednak losy awansu rozstrzygną się w spotkaniach z Chorwacją i Wielką Brytanią ©IIHF.COM

  MŚ w hokeju: Do wyższej Dywizji awansuje tylko zwycięzca. Na razie bez porażki pozostają Polacy i Chorwaci, słabiej niż oczekiwano grają Brytyjczycy.
  MŚ w hokeju:

  Prowadzenie w tabeli, liderowanie Leszka Laszkiewicza i Tomasza Malasińskiego w klasyfikacji strzelców (po 3 gole), Tomasza Zapały w w zestawieniu "asystentów" (4 podania), tego ostatniego i Laszkiewicza w punktacji kanadyjskiej (po 4 punkty) oraz Pawła Droni wśród najskuteczniejszych obrońców (1 gol i dwie asysty) - tak wygląda bilans polskiej reprezentacji po dwóch kolejkach rozgrywanych w Wilnie hokejowych mistrzostw świata Dywizji IB.


  - O ile po pierwszym spotkaniu z Rumunami mogłem mieć do zespołu pewne uwagi, to po meczu z Litwą czułem przede wszystkim dumę - mówi selekcjoner Igor Zacharkin. - W takich właśnie sytuacjach kształtuje się charakter drużyny. Mieliśmy sporo kar i nerwową końcówkę, rywali wspierali kibice, a jednak to my zjechaliśmy z lodu ze zwycięstwem. To znakomity prognostyk przed kolejnymi, decydującymi o awansie, występami. Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć swój cel, ale musimy ciągle pamiętać, że najważniejszy będzie każdy kolejny mecz.

  Wczorajszy dzień przerwy Polacy wykorzystali na regenerację sił. Dziś w samo południe zmierzą się z Holendrami.

  - Oglądaliśmy ich mecze i dokonaliśmy analizy silnych i słabych stron. Na pewno nie możemy ich zlekceważyć, trzeba od początku narzucić swoje warunki gry i przygotować się na twardą, fizyczną walkę - zapowiada rosyjski selekcjoner, który po mistrzostwach zakończy pracę z kadrą, oddając ją w ręce swojego asystenta Jacka Płachty.

  Turniej zakończy się w sobotę. Oprócz spotkania z Holandią Polacy zagrają z Chorwacją (czwartek, g. 12) i Wielką Brytanią (sobota, g. 16.30).

  Dziś grają Polska - Holandia (g. 12), Chorwacja - Rumunia, Wielka Brytania - Litwa.

  1. Polska 26 10-2
  2. Chorwacja 26 8-0
  3. Litwa 23 6-3
  4. Wielka Brytania 23 4-5
  5. Holandia 20 0-8
  6. Rumunia 20 1-11


  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama