Ważne
  Nowa organizacja ruchu w centrum Katowic. KZK GOP przeniósł...

  Nowa organizacja ruchu w centrum Katowic. KZK GOP przeniósł przystanki [MAPA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przebudowa centrum Katowic
  1/9
  przejdź do galerii

  Przebudowa centrum Katowic ©Marzena Bugała - Azarko

  W sobotę w centrum Katowic zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Będzie obowiązywała przez cztery miesiące. Trasy oraz przystanki zmienią się na 52 liniach autobusowych dojeżdżających do stolicy aglomeracji z całej aglomeracji. Utrudnienia odczują także kierowcy: na ośmiu ulicach w centrum zmieni się bowiem organizacja ruchu.
  Powodem komunikacyjnej rewolucji jest kolejny etap przebudowy centrum Katowic. Budowlańcy lada chwila rozpoczną prace związane z likwidacją ulicy Skośnej, czyli drogowego łącznika spinającego al. Korfantego, ul. Moniuszki i Mickiewicza. W związku z tymi pracami zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ul. Mickiewicza i Skargi, na których do tej pory zatrzymywało się kilkadziesiąt linii autobusowych.


  - Skala zmian będzie porównywalna do tych z 2004 roku w trakcie budowy Drogowej Trasy Średnicowej - przyznał Roman Urbańczyk, przewodniczący KZK GOP.

  - Na przystankach autobusowych i tych nowych i starych pojawią się informatorzy, którzy odpowiedzą na pytania podróżnych - zapowiadał podczas konferencji prasowej Marcin Krupa, wiceprezydent Katowic. Informatorzy urzędu oraz KZK GOP mają się pojawiać w centrum od piątku, podróżnym rozdadzą mapki z nową organizacją ruchu autobusów oraz zmianami na drogach.

  Na ośmiu ulicach nowa organizacja ruchu


  Największe zmiany w organizacji ruchu będą na alei Korfantego, która od soboty stanie się ślepą drogą. Tzn. od Ronda dojedziemy nią do wysokości ulicy Moniuszki i tu będziemy mogli jedynie zawrócić. Z samej Moniuszki skręcimy tylko w prawo na Korfantego w kierunku Ronda.

  Na Mickiewicza też rewolucja: ruch będzie na niej dwukierunkowy, ale ulica będzie ślepa na wysokości banku ING. Tzn. wjedziemy na nią jedynie z ulicy Sokolskiej - co umożliwi nowy skręt z Sokolskiej - i dojedziemy w okolice banku, tu możemy jedynie zawrócić.

  Zaślepiona także na wysokości banku ING będzie ulica Piotra Skargi. Ulica będzie dwukierunkowa na odcinku od Stawowej w kierunku rynku, jednokierunkowa na wysokości Supersamu, i znów dwukierunkowa wzdłuż dworca PKS.

  Na ulicy Stawowej – między Mickiewicza a Skargi – ruch nadal będzie jednokierunkowy, ale puszczony w odwrotną stronę, czyli od Mickiewicza do Skargi.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowa organizacja

   Zgłoś naruszenie treści

   Ktoś, kto przygotował plan objazdów od dnia 27 kwietnia umieścił na mapce autobus 914. Wiadomo, że powinien być numer 814. Proszę szybko naprawić błąd!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama