Ciepło wraca do mieszkań w Częstochowie

  Ciepło wraca do mieszkań w Częstochowie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ciepło wraca do mieszkań w Częstochowie

  ©morguefile.com

  Dopiero w niedzielę po 6 rano udało się zakończyć spawanie rur magistrali ciepłowniczej w Częstochowie na odcinku, który od czwartku był wyłączony z miejskiej sieci. Część mieszkańców miasta musiała spędzić drugą noc w wyziębionych mieszkaniach.
  Ciepło wraca do mieszkań w Częstochowie

  ©morguefile.com

  Naprawa nie oznacza, że we wszystkich mieszkaniach już będzie ciepło. Trwa nagrzewanie uszkodzonego odcinka.

  Po awarii sieci ciepłowniczej w Częstochowie w czwartek po południu zimne kaloryfery w mieszkaniach miało 150 tys. mieszkańców. Temperatura spadła w piątek w mieszkaniach na częstochowskim Rakowie do około 6-7 stopni Celsjusza. jednak tam ogrzewanie przywrócono już w piątek po południu.

  Na razie nie wiadomo jak długo potrwa nagrzewanie wody w sieci. Przy takich mrozach wodę w sieci trzeba nagrzewać stopniowo.

  Awarię usuwano od czwartku. Sieć ciepłownicza w Częstochowie jest stara i tym razem jedna z rur nie wytrzymała. Niektóre odcinki mają po 50 lat. W sumie w mieście jest ponad 180 km ciepłowniczych rur, ale tylko jedna czwarta to nowoczesne, izolowane rury. Wymiana wszystkich starych z powodów finansowych nie wchodzi w grę. Dlatego nowoczesne zakłada się tam, gdzie powstają nowe odcinki, albo tam, gdzie kilkudziesięcioletnie ze starości zaczynają pękać

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama