Przy bielskich szkołach powstanie pięć boisk...

  Przy bielskich szkołach powstanie pięć boisk wielofunkcyjnych

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Boisko

  Boisko ©ARC

  Co roku budowaliśmy boiska szkolne. Teraz zrobimy ich więcej. I to nie dlatego, że mamy rok wyborczy - twierdzą w bielskim ratuszu
  Boisko

  Boisko ©ARC

  Przy szkole mamy asfaltowe boisko, które zostało wybudowane w momencie powstania placówki. Obecnie nie jest używane, gdyż nie spełnia warunków bezpieczeństwa. Dlatego cieszymy się, że powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową.

  Oprócz boiska będą także bieżnia oraz skocznia w dal, więc myślę, że zaspokoi to potrzeby szkół. Z kolei w godzinach popołudniowych z obiektu będą mogli korzystać mieszkańcy oraz zawodnicy sportowego klubu parafialnego.
  Od wielu lat o takie boisko starali się mieszkańcy całej dzielnicy Hałcnów - mówi Jolanta Fajkis, dyrektorka szkoły Podstawowej nr 28 im. gen. Józefa Kustronia, gdzie uczy się ponad 500 uczniów z podstawówki i gimnazjum. Dodaje, że boisko ma zostać zbudowane jeszcze w tym roku.

  Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego ratusza wyjaśnia, że od wielu lat gmina inwestuje w przyszkolne boiska wielofunkcyjne. Rocznie powstają dwa lub trzy.

  - W tym roku pojawiły się dodatkowe pieniądze, więc zdecydowaliśmy się na budowę kolejnych - podkreśła Tomasz Ficoń. Wyjaśnia, że tegoroczne plany zakładały budowę boisk obok Szkoły Podstawowej 25/Gimnazjum 7 przy ul. Pocztowej oraz obok Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Lipnickiej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama