Park Śląski: Wesołe miasteczko oficjalnie startuje 1...

  Park Śląski: Wesołe miasteczko oficjalnie startuje 1 czerwca, ale wejdziecie już w maju

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Park Śląski: Wesołe miasteczko oficjalnie startuje 1 czerwca, ale wejdziecie już w maju
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Chorzowski lunapark w ubiegłym sezonie odwiedziło 170 tysięcy osób. W tym roku plan minimum to 200 tysięcy. Czy się uda? Gości przyciągnąć mają m.in. nowe urządzenia, których w sezonie 2014 będzie 55, czyli o 30 proc. więcej niż w poprzednim.
  - Oficjalnie sezon rozpocznie się 1 czerwca. Natomiast ofertę przedsezonową mamy już od maja: w każdy weekend - od piątku do niedzieli - a także weekend majowy wesołe miasteczko będzie otwarte dla naszych klientów. W ramach tej oferty karnet całodniowy będzie w cenie 35 zł - zapowiada Paweł Cebula, dyrektor Śląskiego Wesołego Miasteczka.

  Hitem, który ma nam wynagrodzić opóźnienie sezonu 2014 (zazwyczaj lunapark otwierano pod koniec kwietnia), mają być nowe urządzenia. Spółka zakupiła je z duńskiego Miasteczka Sommerland Syd za ok. 1,8 miliona zł.

  - Część z nich zastąpi stare urządzenia, których ze względu na wiek lub stopień eksploatacji nie opłacało się już modernizować - wyjaśnia Cebula. Znikną m.in. dwa małe rollercoastery, Smocza Jama, suche baseny, a także Koliberek, czyli małe urządzenie dla dzieci. Zastąpią je m.in. karuzela Filiżanki i tradycyjna karuzela łańcuchowa.

  - Hitem może być Super Ślizg, czyli zjazd z wysokiej na 12 metrów i długiej na 50 m zjeżdżalni. Pojawi się także roller-coaster, podobny do naszego, jednak większy, z torem o długości ok. 450 m, o wysokości 15 metrów. Już w trakcie sezonu udostępniony zostanie także Latający Holender, czyli łódź piracka wykonująca wahnięcia, będzie odchylała się do 270 stopni - wymienia Cebula. Także w trakcie sezonu oddane zostaną drugi Enterprise i urządzenie Rainbow - gondola dla 32 osób, wprawiana w ruch obrotowy o 360 stopni.

  Wśród urządzeń dla najmłodszych nowości to dziecięca Filiżanka, Mała Gwiazda, czyli mały diabelski młyn, zestaw trampolin i playground - nowy małpi gaj dostępny pod specjalnym zadaszeniem.

  Montaż urządzeń nadal trwa. - O uruchomieniu każdego z nich będziemy informować m.in. na naszej stronie, nie chcemy, żeby ktoś poczuł się oszukany i nie znalazł na miejscu danej atrakcji - tłumaczy dyrektor.

  Jak zapewnia, mimo nowej oferty wejściówki do miasteczka nie podrożeją, ceny zostaną na ubiegłorocznym poziomie, tzn. od 1 czerwca będą kosztowały od wtorku do piątku 35 zł, w weekendy i święta - 50 zł (35 zł dla dzieci od 4 do 10 lat).


  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SKANSEN A NIE WESOŁE MIASTECZKO!

   Ślązak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   No to skansen ze złomem z europy nam się rozrasta. Jestem ciekaw, czy będą mieli do tego wszystkiego pełną dokumentację, tak jak to było z karuzelą obok wielkiego młyna, która zdefektowała i do...rozwiń całość

   No to skansen ze złomem z europy nam się rozrasta. Jestem ciekaw, czy będą mieli do tego wszystkiego pełną dokumentację, tak jak to było z karuzelą obok wielkiego młyna, która zdefektowała i do dziś służy za obiekt muzealny.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama