Jaworzno: GeoGebry pomoże w nauce matematyki

  Jaworzno: GeoGebry pomoże w nauce matematyki

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę nauczyciele z Jaworzna i okolicznych miejscowości testowali GeoGebry, bezpłatny program komputerowy do nauki matematyki. GeoGebry to specjalne oprogramowanie, które pomaga w prowadzeniu zajęć z uczniami. Zawiera różne działy, m.in. geometrię, algebrę i analizę matematyczną. Program może być wyświetlany na ekranie komputera lub za pomocą rzutnika.
  - Miałam do czynienia z kilkoma takimi programami, ale wszystkie były na tzw. licencji i uczniowie nie mogli zainstalować ich na własnych komputerach - mówi Danuta Mazur, nauczycielka i doradca metodyczny matematyki. - Ten program jest darmowy i bardzo prosty. Można na nim szybko wyprowadzić skomplikowane równanie, za pomocą animacji pokazać, jak zmieniają się poszczególne układy, zbiory czy figury geometryczne. Dzięki temu programowi uczeń lepiej przyswoi sobie trudną wiedzę.

  GeoGebry zdobyło wiele nagród na całym świecie. Teraz ma zostać wprowadzone do polskich szkół i uczelni.

  - Program zaskoczył mnie pod względem możliwości, bo dzięki niemu bardzo szybko mogę zastosować ułamki albo pokazać uczniom bryły geometryczne, obracając nimi na ekranie monitora. Im dłużej ma się do czynienia z tym programem, to wydaje się on coraz bardziej użyteczny - mówi Katarzyna Kałdon, nauczycielka matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie.

  GeoGebry to wspólny projekt Instytutu SPIK (Społeczna Psychologia Internetu i Komunikacji) i zrzeszającego polskich nauczycieli Stowarzyszenia ROSE (Regionalne Ośrodki Szkoleń E-learningowych). Szkolenie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Jaworznie. Koszty konferencji pokrył jaworznicki magistrat.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nadmiar niekompetencji szkodzi

   porażony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 27

   Autora napisało artykuli nie mając nawet umiejętność napisaniu poprawnie nazwa program Geogebra.
   Nie wie, że GeoGebra, ten bardzo popularny, znakomity program, NIE JEST projektem SPIK i ROSE. Nie...rozwiń całość

   Autora napisało artykuli nie mając nawet umiejętność napisaniu poprawnie nazwa program Geogebra.
   Nie wie, że GeoGebra, ten bardzo popularny, znakomity program, NIE JEST projektem SPIK i ROSE. Nie wie co czyni pisząc, że "może być wyświetlany na ekranie komputera lub za pomocą rzutnika" - bo KAŻDY program może. Nie umie nawet sklecić poprawnych gramatycznie zdań (zob. niby cytat z nauczycielki).
   Czy pierwsze zdanie tego komentarza wygląda głupio? Cóż, tak wygląda cały artykuł o "GeoGebry", projekcie SPIK I ROSE.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama