Jak NIE sprzedać nieruchomości. Poradnik dla odważnych

  Jak NIE sprzedać nieruchomości. Poradnik dla odważnych

  Dominik Stodolny, freedom nieruchomości

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Polak potrafi wszystko. Przynajmniej większość z nas tak myśli. Tak jest również w przypadku sprzedaży mieszkania lub każdej innej nieruchomości. Dzisiaj przewrotnie prezentujemy poradnik który niechybnie pogrąży sprzedaż nawet najbardziej atrakcyjnej nieruchomości na świecie.
  Jak NIE sprzedać nieruchomości. Poradnik dla odważnych

  ©Fotolia.pl

  Wymyśl cenę z kosmosu i nie zwracaj uwagi na rynek nieruchomości

  Nie ma gorszej rzeczy niż właściwe oszacowanie ceny ofertowej! Zapamiętaj to! Dlatego cena powinna być wyssana z palca albo z kosmosu. Cena wymyślona. Dobrze. To teraz do tej kosmicznej kwoty należy jeszcze doliczyć 10 proc. na zachętę. W mieszkaniu są meble? Doliczamy więc kolejne 10 proc. Na ścianach są gładzie?

  Wiadomo – podwyższony standard, więc doliczamy kolejne 10 proc. Sąsiad też sprzedaje? Nasze mieszkanie jest lepsze niż mieszkanie sąsiada. Weź z jego ceny ofertowej 10 proc. i dolicz do swojej. Kupujący będzie chciał negocjować? Oczywiście. Doliczamy kolejne 10 proc. No i na wszelki wypadek jeszcze 10 proc. i cena ofertowa jest.

  Nie kiwnij nawet palcem, żeby posprzątać

  Nie ma mowy o Home Stagingu, lub jakimkolwiek przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż. Całkowicie uniemożliwiłoby to osiągnięcie celu, jakim jest pewna katastrofa sprzedażowa i klęska. Dlatego pod żadnym pozorem nie można sprzątać w mieszkaniu! Zlew w kuchni niech zawsze będzie wypełniony stosami brudnych naczyń.

  Po całym mieszkaniu należy rozrzucić swoje ubrania, obojętnie czy czyste czy brudne. Mają być wszędzie. Stół w jadalni czy w kuchni powinien być jak stół Pana Durczoka z TVN. Miłym akcentem będą także duże pudła po butach, sprzętach, itd. powtykane w górne półki meblościanki. Niech panuje jeden wielki chaos. Gotowe. To teraz robimy zdjęcia do ogłoszenia.

  Zrób zdjęcia komórką, kotletem lub cegłą

  W mieszkaniu panuje już wielki chaos i bałagan. Taka sytuacja to świetna okazja by sfotografować nieruchomość. Nie! Fotografia? Fotografowanie to złe słowo, bo kojarzy się z profesjonalnym sprzętem, a takiego pod żadnym pozorem nie można używać. Sprzedaż nieruchomości to zbyt błaha sprawa, by zrobić dobre zdjęcia. Dlatego parę fotek robimy komórką, kotletem, cegłą lub czymkolwiek co jest pod ręką.

  Najlepsze są zdjęcia pod światło, żeby pomieszczenia wyglądały na koszmarnie mroczne jak w jaskini, albo w mieszkaniu seryjnego mordercy. Dla podwójnego efektu, nie można zapomnieć o zdjęciach wszechobecnego bałaganu. Teraz czas na pieczołowite przygotowanie opisu nieruchomości.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprzedaż mieszkania

   mikor

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Sprzedaż mieszkania to niełatwa sprawa...Czasem trwa to bardzo długo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   śmiech przez łzy

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   jak to czytam, to mam wrażenie, że wiele osób, które dodaje ogłoszenia na serwisy z nieruchomościami nie doczytało tego "nie" w tytule artykułu. jeszcze bym dorzuciła punkt o tym, by koniecznie...rozwiń całość

   jak to czytam, to mam wrażenie, że wiele osób, które dodaje ogłoszenia na serwisy z nieruchomościami nie doczytało tego "nie" w tytule artykułu. jeszcze bym dorzuciła punkt o tym, by koniecznie nikomu nie mówić o tym, że mieszkanie sprzedajemy i dodawać ogłoszenie tylko na jednym, bezpłatnym serwisie lub najlepiej tylko w gazecie. sama sprzedaje mieszkanie i najpierw się dobrze do tego przygotowałam, w międzyczasie polubiłam home staging i poznałam nowe rozwiązania typu prywatnaoferta.pl, która za nas dodaje ogłoszenia na serwisy z nieruchomościami. cały ten biznes mocno się trzyma, nawet w czasach kryzysu.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama