Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII w Katowicach:...

  Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII w Katowicach: Koncerty, występy, wernisaże o Janie Pawle II

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII w Katowicach: Koncerty, występy, wernisaże o Janie Pawle II
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc

  W najbliższą niedzielę, 27 kwietnia na pl. świętego Piotra w Watykanie odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Uroczyste msze św. odbędą się także w wielu parafiach w całej Polsce. Także w Katowicach odbędą się uroczystości związane z kanonizacją papieży. KANONIZACJA JANA PAWŁA II I JANA XXIII
  W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach obchody związane z kanonizacją Jana Pawła II oraz Jana XXIII odbędą się już w piątek 25 kwietnia o godz. 19. Pierwszego dnia obchodów w katedrze rozpocznie się koncert uwielbienia za kanonizację papieży. Przed wiernymi zgromadzonymi w katedrze wystąpią: Jego Band, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Mietek Szcześniak.

  Patronami koncertu są marszałek województwa śląskiego oraz metropolita katowicki.
  Po koncercie wierni będą mogli wziąć udział w nabożeństwie dziękczynnym, a także w projekcji widowiska multimedialnego „Jan Paweł II – Święty z bliska”. Multimedialna projekcja o pontyfikacie, historii, wierze, miłości i poświęceniu papieża Jana Pawła II, została zrealizowana w oparciu o zdjęcia fotografa papieskiego Arturo Mari, wspomnienia sekretarza Kardynała Stanisława Dziwisza oraz nagrania archiwalne.

  QUIZ Sprawdź, czy znasz biografię Jana Pawła II i jego śląskie ślady

  Podczas widowiska na wewnętrznych ścianach katedry zostaną przedstawione wielkoformatowe obrazy, które przy pomocy dźwięku przedstawią pontyfikat Jana Pawła II. Multimedialna projekcja zaprezentowana zostanie także w sobotę 26 kwietnia o godz. 20:30 i 21:37 w Katowicach na elewacji budynku przy ul. Młyńskiej 4 oraz w Bytomiu na pl. Sobieskiego o godz. 21.

  Przed kanonizacją Jana Pawła II oraz Jana XXIII w wielu parafiach organizowane będą czuwania modlitewne w intencji papieży. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Koszutce o godz 19.45. odbędzie się wieczór z Janem Pawłem II. W programie przygotowanym przez ojców oblatów znajduje się wernisaż o Janie Pawle II oraz spektakl „Przed sklepem u jubilera” i czuwanie modlitewne.

  Na obchody kanonizacji Jana Pawła II oraz Jana XXIII przygotowała się także parafia Mariacka w Katowicach. O godz. 21.37, przy krzyżu przed kościołem odbędzie się czuwanie przed kanonizacją. Prowadzić je będzie dwudziestu czterech aktorów Teatru Śląskiego oraz muzyków Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza.

  W niedzielę, 27 kwietnia w dniu kanonizacji Jana Pawła II oraz Jana XXIII o godz. 12. w archikatedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona dziękczynna msza św. za kanonizację papieży. Msze św. poprowadzi ks. abp. Wiktor Skworc. Tego samego dnia o godz. 19. odegrane zostanie oratorium „Pater”, w którym wystąpi Orkiestra Kameralna „Ponticello”.

  KANONIZACJA JANA PAWŁA II: NAJEDŹ NA OBRAZ I ZOBACZ MATERIAŁY POŚWIĘCONE JANOWI PAWŁOWI II  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SWIETY

   Luciano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   GDZIE JEST TAKIE PRAWO NA SWIECIE ZEBY CZLOWIEK MOGL Z DRUGIEGO CZLOWIEKA ROBIC SWIETEGO TO SA KPINY ZEBY TYLKO WNUCZKI JP2 NIE UCZESTNICZYLY W TYM CYRKU

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama