Hokej: Sukces hokeistów Polski cieszy, ale problemy zostały

  Hokej: Sukces hokeistów Polski cieszy, ale problemy zostały

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Polscy hokeiści przypieczętowali swój awans na zaplecze światowej elity po wygranej z Chorwatami. Sobotni wynik meczu z Wielką Brytanią nie będzie miał
  1/2
  przejdź do galerii

  Polscy hokeiści przypieczętowali swój awans na zaplecze światowej elity po wygranej z Chorwatami. Sobotni wynik meczu z Wielką Brytanią nie będzie miał znaczenia dla pierwszego miejsca w MŚ dywizji 1B ©IIHF

  Wygranie przez biało-czerwonych mistrzostw świata dywizji 1B poprawi klimat wokół hokeja
  Wygranie przez reprezentację Polski mistrzostw świata dywizji 1B w Wilnie i wywalczenie awansu na zaplecze światowej elity ucieszyło wszystkich miłośników hokeja w naszym kraju. W sobotę o godz. 15.30 biało-czerwoni rozegrają ostatni mecz w tym turnieju z Wielką Brytanią (transmisja w TVP Sport).

  - Wreszcie możemy się cieszyć z jakiegoś sukcesu naszych hokeistów. Nareszcie zagraliśmy w mistrzostwach świata na dobrym poziomie, a przecież Litwini czy Chorwaci to nie byli łatwi rywale - raduje się była gwiazda kadry Wiesław Jobczyk, który uważa, że to początek zmian na lepsze w polskim hokeju, a kolejną będą wybory nowego prezesa PZHL.

  Z opinią tą nie do końca zgadza się Janusz Grycner.

  - Ten awans jest jakąś cegiełką w budowie budynku pod nazwą polski hokej, ale nie sądzę, że na tym awansie uda się zbudować koniunkturę na tę dyscyplinę w naszym kraju, bo wiele innych spraw w hokeju leży. Sukces cieszy, ale ilu ludzi w Bydgo-szczy, Kielcach czy Warszawie, wie, które miejsce zajęli biało-czerwoni w MŚ w Wilnie - stwie-rdza prezes Naprzodu Janów.

  Jego zdanie podziela Andrzej Frysztacki z Jastrzębia.

  - Po wygranej reprezentacji na pewno będzie lepszy klimat wokół hokeja, bo w końcu mamy jakiś sukces, którym możemy się pochwalić, ale czy to przełoży się na nowych sponsorów dla klubów? Wątpię. Przecież tak naprawdę awansowaliśmy ze światowej trzeciej ligi do drugiej. Gdybyśmy nie awansowali, to byłaby porażka - mówi wiceprezes JKH GKS Jastrzębie.

  Jobczyk martwi się, że po MŚ pracę z kadrą zakończy trener Igor Zacharkin.

  - Tak naprawdę ten awans jest jego zasługą. On poukładał ten zespół i był bardzo zaangażowany w sprawy naszej reprezentacji, w przeciwieństwie do Wia-czesława Bykowa, który był tylko figurantem. Liczę, że w ostatnim meczu pod wodzą Zachar-kina kadra wysoko pokona dziś Brytyjczyków - dodał Jobczyk.


  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ  DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama