Ryś wpadł w wideopułapkę. Zobacz, jak zjada sarnę [VIDEO]

  Ryś wpadł w wideopułapkę. Zobacz, jak zjada sarnę [VIDEO]

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ryś wpadł w wideopułapkę. Zobacz, jak zjada sarnę [VIDEO]
  1/6
  przejdź do galerii
  Filmik pokazujący, jak w lesie Beskidu Żywieckiego rysica zjada koziołka sarny, udało się nakręcić naukowcom ze Stowarzyszenia dla Natury Wilk w Twardorzeczce na ŻYwiecczyźnie. - To unikatowe ujęcia, czegoś takiego nie filmuje się często - mówi dr Sabina Pierużek-Nowak, szefowa stowarzyszenia.
  Ryś w wideopułapce:

  Filmik zamieszczony na kanale youtube trwa 3 minuty i 5 sekund, jednak jego nakręcenie było poprzedzone dłuższymi przygotowaniami.

  Dr Pierużek-Nowak opowiada, że współpracownik stowarzyszenia Michał Figura od dłuższego czasu tropi rysie w Beskidzie Żywieckim. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, kiedy spadło trochę śniegu, znalazł trop drapieżnika. Szedł za nimi przez wiele kilometrów. W pewnym momencie zauważył dopiero co zabitego koziołka sarny.

  - Dał nam znać, pojechaliśmy na miejsce z videopułapką. Zamontowaliśmy ją na pobliskim drzewie. Wisiała tam przez całe święta. Po świętach ją zdjęliśmy. Udało się nakręcić jak ucztuje rysica, bo to samica - ma taką szczuplutką, dziewczęcą sylwetkę. Samce są bardziej masywne. Na filmiku doskonale widać, że przychodziła do padliny kilka razy, nadgryzione mięso próbowała przykryć śniegiem. Przylatywały tam także ptaki drapieżne, podchodziły lisy - opowiada dr Pierużek-Nowak.

  Członkowie stowarzyszenia informują, że nagrania dokonano w obszarze Natura 2000 "Beskid Żywiecki", utworzonym m.in. dla ochrony tych pięknych kotów. W karpackiej części woj. śląskiego zyje kilkanaście rysi. Można je spotkać w Beskidzie Żywieckim, Beskidzie Śląskim i Beskidzie Małym.
  *Egzamingimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To chore...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   Cieszenie się tym, że można sobie popatrzeć na cierpienie zwierząt jest chore... Moim zdaniem ci ludzie to jacyś psychopaci. Ciekawe czy ludzkie cierpienie też ich kręci...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Raczej zdrowe..

   goral (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Takie są prawa natury,jedne zwierzęta muszą cierpieć by inne mogły żyć.A wszyscy oglądający filmy i programy przyrodnicze to też psychopaci ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama