Wisła, Szczyrk: Długi weekend nad morzem? Będzie komplet. U...

  Wisła, Szczyrk: Długi weekend nad morzem? Będzie komplet. U nas w Beskidach zapowiada się podobnie

  Łukasz Klimaniec, HuB

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zwiedzanie wyspy Uznam
  1/2
  przejdź do galerii

  Zwiedzanie wyspy Uznam ©Karina Trojok

  Ogromne zainteresowanie towarzyszy długiemu majowemu weekendowi. Tak nad Bałtykiem, jak i w Beskidach. To efekt m.in. atrakcyjnej oferty.
  Planujesz wyjazd na długi weekend nad morze? Czeka Cię nie lada wyzwanie - prawie wszy-stkie miejsca noclegowe w nadmorskich miejscowościach są już zajęte. Zainteresowanie majówką nad Bałtykiem jest ogromne.

  - Codziennie odbieramy kilkadziesiąt telefonów z zapytaniami o noclegi w majowy weekend - mówi Włodzimierz Wolski z biura Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ustka i Ziemia Słupska", która prowadzi w Ustce informację turystyczną.
  - Ludzie pytają najpierw o wolne miejsca i ceny noclegów, a później o atrakcje, które będą organizowane w Ustce w majowy weekend. Wolnych miejsc już prawie nie ma, ale atrakcji z dnia na dzień przybywa.

  Podobnie gwarno jak nad morzem powinno też być w Beskidach, gdzie zadbano o wyjątkowo ciekawą ofertę. W Wiśle tak ciekawego majówkowego programu nie było od lat.

  - Zainteresowanie spędzeniem majówki w Wiśle jest bardzo duże - nie ukrywa Łukasz Bielski z Informacji Turystycznej w Wiśle. - Wiele osób dzwoni do nas, ale także do informacji PTTK, pytając nie tylko o miejsca noclegowe, ale i o szczegóły programu. Miejsca noclegowe jeszcze są. Ich dostępność można sprawdzić na stronie internetowej www.wisla.pl - wyjaśnia.

  W Wiśle zaplanowano m.in. Pierwszomajowy Pochód Kijkowy (nordic walking), koncert zespołu Enej (wstęp jest wolny), warsztaty Silesia Art, rowerowy rajd retro oraz pokaz mody i tańca retro.

  Atrakcyjnie zapowiada się koncert wiślańskich zespołów, kapel i grup śpiewaczych, jaki zaplanowano na niedzielę 4 maja w wiślańskim amfiteatrze.

  Równie ciekawie zapowiada się majówka w innych miejscowościach beskidzkich - w Ustroniu i Szczyrku. Pod Skrzycznem majówka jest organizowana wraz z miastami partnerskimi - Łebą i Mikołajkami pod patronatem medialnym Radia ZET. Turyści kuszeni są m.in. ogólnopolskim jarmarkiem kolekcjonerskim oraz zabawami i pokazami na placu św. Jakuba.

  Choć zarówno w Szczyrku, jak i Ustroniu są jeszcze wolne miejsca, warto pospieszyć się z ich rezerwacją.


  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ  DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama