Ważne
  Podróżnicy opowiadają o swojej pasji, dziś ostatnia okazja...

  Podróżnicy opowiadają o swojej pasji, dziś ostatnia okazja do posłuchania ich opowieści

  Karol Świerkot

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś ostatni dzień II Festiwalu Podróżniczego na sosnowieckim Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. O godz. 15 warto posłuchać prelekcji Joachima Przebierały od lat związanego z harcerskim Klubem Taternickim oraz Klubem Wysokogórskim w Katowicach. - Był m.in. partnerem Krzysztofa Wielickiego podczas jego podróży - mówi Daniel Syrek, organizator festiwalu. - Ma też na swoim koncie takie szczyty jak Artesonraju w Andach Peruwiańskich oraz Mount McKinley na Alasce.
  Będzie to spotkanie zwłaszcza dla miłośników gór - dodaje Syrek. Atrakcyjnie zapowiada się także wykład Grzegorza Gawlika, który w swoim życiu odwiedził 64 państwa na 6 kontynentach i ponad 30 szczytów górskich. - To będzie perełka tego festiwalu. Tym bardziej że Grzegorz Gawlik słynie z poczucia humoru, a jego wykłady doprowadzają słuchaczy do łez ze śmiechu - zachęca Syrek.

  Festiwal to okazja do spotkania się młodych podróżników z bardziej doświadczonymi kolegami. - To właśnie na studiach jest czas na podróżowanie. Nie mamy pracy, która by nas ograniczała, małych dzieci w domu, a podróże wcale nie są takie drogie - przekonuje Daniel Syrek.

  Dlatego podczas ubiegłorocznego festiwalu przez zagłębiowski oddział Uniwersytetu Śląskiego w ciągu trzech dni przewinęło się ponad pół tysiąca słuchaczy. W tym roku frekwencja może być nawet większa, szczególnie po sukcesach dwóch pierwszych dni. Małgorzata Łozicka opowiedziała o swojej podróży do Wietnamu.

  - Wyjechała sama. Jak mówi, to pozwala poznać jej lepiej kraj, w którym jest i samą siebie - tłumaczy Syrek.

  Gościem była też Fundacja Ulica. - Próbują zaszczepić w dzieciakach z różnych patologicznych rodzin tego podróżniczego bakcyla - wyjaśnia Daniel Syrek. - Choć jest to trudna młodzież i nie zawsze chce w ogóle wyjeżdżać. Dlatego spotkanie z Fundacją to ciekawe doświadczenie.  *PROTEST GÓRNIKÓW W KATOWICACH: RELACJE, ZDJĘCIA,OSTRZEŻENIA, ANALIZY, KOMENTARZE

  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama