Remont na skoczni w Wiśle: Wymieniają deski pod igielitem...

  Remont na skoczni w Wiśle: Wymieniają deski pod igielitem [ZDJĘCIA]

  KAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Remont na skoczni w Wiśle: Wymieniają deski pod igielitem [ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii
  Skocznia im. Adama Małysza chwilowo nie jest dostępna dla skoczków. - Centralny Ośrodek Sportu zobowiązał się, że do 15-20 maja uszkodzone elementy będą naprawione. Przy pomocy naszej i pracowników PZN skocznia będzie gotowa tuż przed rozpoczęciem przez nasze kadry sezonu przygotowawczego - uspokaja Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.
  Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle szykuje się do sezonu letniego. Po sezonie zimowym 2013/2014 na obiekcie w Wiśle Malince zauważono nierówności znajdujące się w ostatniej części zeskoku, od 145 metra. - Zdjęliśmy igelit z tejże części skoczni i stwierdziliśmy bardzo duże zniszczenie podbudowy drewnianej. W związku z tym ściągnąłem komisję i osoby z Centralnego Ośrodka Sportu, który jest właścicielem obiektu.
  COS podjął się do 15-20 maja naprawy uszkodzonych elementów. Została już wyłoniona firma specjalistyczna i myślę, że przy pomocy naszej i pracowników PZN skocznia będzie gotowa tuż przed rozpoczęciem przez nasze kadry sezonu przygotowawczego. Jest to tylko remont, więc nie jest to duża inwestycja. Trzeba tylko wymienić pewne elementy podbudowy: kanty, deski, a później będziemy montować igelit - zapowiada zarządzający skocznią Andrzej Wąsowicz.

  Wiceprezes PZN ocenia, że skocznia wymagała remontu, dlatego że podczas jej budowy użyto niewłaściwego drewna. - Wzięto do ekspertyzy część zdemontowanych elementów drewnianych. W mojej opinii, na tyle, na ile się znam, zastosowano niewłaściwe drzewo w tych elementach, ponieważ ten uszczerbek powstał wybiórczo w kilku miejscach. Te elementy wymagają naprawy i w ramach gwarancji zrobi to COS, mamy już z nimi podpisaną umowę - informuje gospodarz obiektu.

  Remont nie utrudnia zwiedzania obiektu przez turystów. Skocznia jest otwarta codziennie (w tym także w zbliżający się długi weekend majowy), a wyciąg krzesełkowy działa w godzinach 10:00 - 18:00.  *PROTEST GÓRNIKÓW W KATOWICACH: RELACJE, ZDJĘCIA,OSTRZEŻENIA, ANALIZY, KOMENTARZE

  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama