Chorzów: Pijany kierowca taksówki dwa razy wpadł w ręce...

  Chorzów: Pijany kierowca taksówki dwa razy wpadł w ręce policji

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  29-letni kierowca taksówki, jadąc „po kielichu”, dwa razy został zatrzymany przez policjantów z chorzowskiej drogówki. Wszystko działo się podczas wczorajszej akcji „Trzeźwe przewozy”. Nieodpowiedzialnemu przewoźnikowi grozi do 2 lat więzienia.
  Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci drogówki prowadzili działania „Trzeźwe przewozy”. Eliminowanie z dalszej jazdy nietrzeźwych kierowców, to główny cel tych działań. Dlatego już od godziny 4.00 patrole ruchu drogowego były w pełnej gotowości do akcji.

  Tym razem jeden z taksówkarzy „poszedł na całość”. Wpadł w ręce funkcjonariuszy dwukrotnie. Po raz pierwszy tuż po godzinie 6.00, 29 -latek jadący pojazdem taxi został zatrzymany na ulicy Hajduckiej.
  Badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 0,42 promila alkoholu. Stróże prawa w związku z popełnionym wykroczeniem zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali w ręce znajomego. Jak się okazało nie był to koniec jego braku rozsądku i skrajnej nieodpowiedzialności. Drugi raz wpadł w ręce mundurowych na tej samej ulicy, około 15.30.

  Tym razem 29-latek popełnił przestępstwo, bowiem kierując ponownie taksówką, w organizmie miał już ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu. Grozi mu wysoka grzywna i nawet do dwóch lat więzienia.  *PROTEST GÓRNIKÓW W KATOWICACH: RELACJE, ZDJĘCIA,OSTRZEŻENIA, ANALIZY, KOMENTARZE

  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama