Katowice: Ponad 10 godzin potrwa lekcja o Unii Europejskiej

  Katowice: Ponad 10 godzin potrwa lekcja o Unii Europejskiej

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 10 godzin potrwa lekcja o Unii Europejskiej, która we wtorek rozpoczęła się w Katowicach. Młodzież dowie się m.in. jaki wpływ na nasze życie ma paszport w kolorze burgundzkiego wina oraz jakie korzyści daje wywieszenie - obok polskiej - flagi UE.
  Lekcja prowadzona jest w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach. - Celem tego maratonu lekcyjnego jest promowanie 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Udział w nim bierze 42 uczniów w wieku od 14 do 18 lat z liceum ogólnokształcącego oraz pobliskich gimnazjów - powiedziała Monika Szynol z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Katowicach.


  Harmonogram zakłada, że przez 10 godzin, 10 minut i 10 sekund uczniowie zmierzą się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi UE - jej genezą, historią reform i rozwoju, kwestiami dotyczącymi państw członkowskich, prawami obywateli UE, przyszłością organizacji oraz integracji Polski z unijnymi strukturami.

  - W programie mamy wiele warsztatów, które mają przybliżyć tematykę unijną poprzez zabawę. Uczniowie będą mieli za zadanie poznać między innymi języki jakimi się posługują obywatele państw członkowskich - język węgierski będą poznawać poprzez czytanie żartów w tym języku - dodała Szynol.

  Uczestnicy lekcji będą również mieli za zadanie nakręcić krótki materiał filmowy dotyczący przyszłości UE. Kolejną propozycją jest gra, w której będą musieli się wykazać zmysłem politycznym, by zdobyć miejsce w Parlamencie Europejskim.

  Lekcja zakończy się o godz. 20, 20 min. i 20 sek.

  Sieć informacyjna Europe Direct rozpoczęła działalność w 2005 roku w krajach Unii Europejskiej i jest zarządzana przez Komisję Europejską. W jej skład wchodzą Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct oraz Centra Dokumentacji Europejskiej. Punkty te organizują różnorodne debaty, szkolenia i konkursy o tematyce unijnej. Prowadzą też lekcje i wykłady otwarte. PAP  *PROTEST GÓRNIKÓW W KATOWICACH: RELACJE, ZDJĘCIA,OSTRZEŻENIA, ANALIZY, KOMENTARZE

  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama