Dębowy Maj Festiwal 2014 w Dąbrowie Górniczej [PROGRAM]

  Dębowy Maj Festiwal 2014 w Dąbrowie Górniczej [PROGRAM]

  TOS, ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dębowy Maj Festiwal 2014
  1/2
  przejdź do galerii

  Dębowy Maj Festiwal 2014 ©debowymaj.pl

  Od czwartku w Dąbrowie Górniczej będzie trwać Dębowy Maj Festiwal. Zaproszenie na wielką majową imprezę mają wszyscy miłośnicy dobrej zabawy. DĘBOWY MAJ FESTIWAL 2014
  Debowy Maj Festiwal 2014 PROGRAM:

  1 Maja w Dąbrowie Górniczej rozpoczyna się Dębowy Maj Festiwal. Na godz. 10 zaplanowano marsz nordic walking (Pogoria III), o godz. 11.30 rozpocznie się Bieg Przodownika (ul. Zakładowa). Na godz. 12 zaplanowano fitness na plaży. Od 13 potrwa II Europejski Rajd Rodzinny, a o godz. 14 sprzątanie dna Pogorii oraz pokaz sprzętu nurkowego. Wieczorem o godz. 19 odbędzie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, a o godz. 21 pokaz sztucznych ogni.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  DĘBOWY MAJ FESTIWAL - TAK SIĘ BAWILIŚMY


  W piątek warto zwrócić uwagę na warsztaty koszykówki z MKS-em Dąbrowa Górnicza o godz. 16 nad Pogorią III. W Parku Zielona o godz. 12 rozpocznie się turniej siatkówki plażowej, a o godz. 18 potańcówka.

  Trzeciego dnia festiwalu do dyspozycji jest m.in. bieg wokół jeziora Pogoria III (godz. 10) oraz joga na plaży (godz. 11). O godz. 18 w Parku Zielona rozpoczną się zawody wspinaczkowe połączone z pokazem zdjęć i filmów.

  Z kolei w niedzielę będzie można m.in. spotkać się z Charlsem Daigneaultem z programu Master Chef, między 12 a 17. Między 10 a 17.30 będzie można także odbyć rejs jachtem po Pogorii III. Zbiórki co pół godziny.

  Ideą festiwalu jest pokazanie szerokiego wachlarza możliwości, na które pozwalają obiekty i ich otoczenie przyrodnicze. Chodzi też o promocję dąbrowskich stowarzyszeń, klubów i inicjatyw sportowych.

  To nie koniec majówkowych atrakcji. W sobotę, 3 maja, odbędzie się siódma już Zagłębiowska Masa Krytyczna. Rowerzyści wyruszą o godzinie 15 spod dworca kolejowego w Sosnowcu. Trasa Masy biegnie w tym roku przez Będzin, Ksawerę i Dąbrowę Górniczą na plażę nad zbiornikiem Pogoria III.

  Na starcie każdy z uczestników otrzyma kamizelkę odblaskową, na mecie na wszystkich czekać będzie zaś zalewajka. Do wygrania będą także trzy rowery ufundowane przez prezydentów Będzina, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama