Michał Nowak
Chelsea - Atletico NA ŻYWO + TRANSMISJA + RELACJA LIVE Piłkarze Chelsea walczyli dzielnie, ale przegrali ostatecznie 1:3 z Atletico Madryt. W finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwie drużyny ze stolicy Hiszpanii. Relacja na żywo w serwisie dziennikzachodni.pl.

Koniec meczu! Sędzia zagwizdał po raz ostatni w tym spotkaniu. Piłkarze Chelsea tym razem nie murowali bramki i za to trzeba ich pochwalić. To jednak zawodnicy Atletico byli lepsi. W finale Champions League zobaczymy więc derby Madrytu.

94min. Hazard uderzał na bramkę Atletico, ale Thibaut Courtois popisał się dobrą interwencją. Jeszcze rzut rożny dla Chelsea... i Courtois ponownie wyłapuje uderzenie Hazarda.

90min. Andre Schuerrle próbował wymusić jedenastkę upadając w polu karnym pod naciskiem stopera Atletico. Sędzia nie dał się nabrać. Doliczono pięć minut do drugiej połowy.

86min. Stoperzy Atletico z łatwością odbierają piłkę, powstrzymując zapędy Chelsea. Mecz toczy się teraz w okolicach pola karnego Atletico, ale niedokładne wrzutki nie są w stanie dać gospodarzom gola.

84min. Rodriguez wreszcie wchodzi. Chelsea nadal próbuje strzelić bramkę, ale naraża się w ten sposób jedynie na kontry Atletico. Goście grają, jakby to było ich boisko.

83min. Jednak Rodriguez jeszcze nie wszedł na boisko. Zmiana trwała za długo i sędzia wznowił spotkanie.

81min. Courtois wyłapuuje daleką wrzutkę piłkarza Chelsea. Christian Rodriguez wchodzi w miejsce Ardy Turana.

79min. Filipe Luis miał ładną okazję na strzelenie kolejnej bramki, ale Chelsea zdołała się wybronić. Piłkarze Diego Simeone dominują na boisku, mimo wysokiego prowadzenia.

77min. Schuerrle wchodzi za Williana. W szeregach Atletico Sosa zmienia Costę.

74min. Chelsea musi teraz wbić trzy gole, żeby awansować do finału. Piłkarze wierzyli jeszcze w awans przed stratą trzeciej bramki, ale teraz już chyba nawet najwięksi optymiści tracą wiarę. Są już pierwsi kibice Chelsea, którzy opuszczają stadion.

72min. GOOOL!! Arda Turan! Atletico prowadzi 3:1! Najpierw był strzał głową piłkarza Atletico po dośrodkowaniu. Piłka odbiła się od bramkarza Chelsea, a Turan zdążył na dobitkę!

69min. Znów Willian dośrodkowywał z wolnego, Demba Ba uderzał głową, ale sędzia odgwizdał nieczyste zagranie zawodników Chelsea w polu karnym.

67min. Kolejny strzelec zostaje zmieniony, tym razem w Chelsea. Demba Ba wchodzi za Torresa.

66min. Zdobywca bramki Adrian Lopez zostaje zmieniony, w jego miejsce wchodzi Raul Garcia.

63min. Strzał głową po dośrodkowaniu Williana prosto na poprzeczkę! Piłka odbija się od bramki i Chelsea nadal przegrywa.

63min. Chelsea rozpaczliwie próbuje odrabiać straty. Faul przed polem karnym daje zawodnikom Mourinho okazję na zdobycie gola ze stałego fragmentu.

60min. GOOOL!! Nerwy przed wykonaniem karnego nie zdekoncentrowały Costy! Pewnie wykonał jedenastkę, uderzył idealnie pod poprzeczkę! Chelsea w beznadziejnej sytuacji.

60min. Diego Costa ustawiał długo piłkę na jedenastym metrze, sędzia go poganiał, Costa odpowiedział nerwami i... dostał żółtą kartkę.

58min. Azpilicueta wybił dośrodkowanie zawodnika Atletico na rożny. Po dośrodkowaniu zakotłowało się w polu karnym i sędzia odgwizdał karnego! Diego Costę faulował Eto'o! Będzie kolejna bramka Atletico?

53min. Po dośrodkowaniu Williana Terry uderzył piłkę głową! To by była piłka nie do obrony, ale bramkarz Atletico miał tyle szczęścia, że futbolówka sama w niego trafiła. Sporo szczęścia mieli zawodnicy z Madrytu w tej akcji. Tymczasem, Eto'o wszedł za Cole'a.

52min. Tiago uderzał z daleka, Schwarzet jednak zdołał wyłapać. Za chwilę na boisko wejdzie Samuel Eto'o. Wcześniej, rzut wolny dla Chelsea.

51min. Thibaut Courtois wyłapał dośrodkowanie Davida Luiza.

47min. Koke posłał piłkę z prawego skrzydła po ziemi do partnera po drugiej stronie. Spóźnili się obrońcy Chelsea, ale nie zdążył też Arda Turan żeby wykończyć. Groźna sytuacja.

Atletico rozpoczyna drugą połowę

45min. Sędzia kończy pierwszą połowę. To jest całkiem inne spotkanie od tego w Madrycie. Chelsea musi odrabiać straty w drugiej części meczu.

44min. GOOOL!! Adrian Lopez trafia do siatki, jest remis 1:1! Tiago dośrodkowywał w pole karne na dalszy słupek, tam piłkę odegrał zawodnik Atletico do Lopeza, który wykorzystał szansę i strzelił do siatki! Teraz Atletico jest bliżej finału.

42min. Arda Turan faulowany obok pola karnego. Dośrodkowanie zakończone uderzeniem głową Lopeza! Ale Mark Schwarzer zdołał wyłapać piłkę.

39min. Przy stracie bramki niewątpliwie zawiodła defensywa Atletico. Teraz piłkarze z Madrytu próbują szybko odrobić stratę, ale gospodarze nie dopuszczają ich do pola karnego.

36min. GOOOL!! Fernando Torres zdobywa bramkę dla Chelsea! Azpilicueta posłał piłkę z prawego skrzydła do nadbiegającego Torresa, który umieścił piłkę pewnie w siatce.

33min. Chelsea stara się grać do przodu, Mourinho nie nastawił się wyłącznie na defensywę. Na pewno jest to bardziej wyrównany mecz niż pierwsze spotkanie w Madrycie.

31min. Costa został nieczysto powstrzymany przez Gary'ego Cahilla. Sędzia ukarał zawodnika Chelsea żółtą kartką. Koke dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale Terry wybija piłkę.

25min. Interweniowali obrońcy i wybili dośrodkowanie Williana, ale poza linię końcową. Willian wykonał kolejny rzut rożny, ale znowu nikt nie zdołał go wykończyć.

24min. Hazard próbował dogrywać w pole karne, ale przeciwnik wybił piłkę. Rzut rożny dla The Blues!

23min. David Luiz próbował uderzać z przewrotki na bramkę Courtois! Piłka minimalnie minęła słupek. Cała akcja zaczęła się od wyrzutu piłki z autu.

21min. Chelsea coraz mniej onieśmielona w tym meczu. Torres prowadził rajd z piłką na bramkę przeciwnika, ale został powstrzymany. Atletico tylko czeka, aż obrońcy Chelsea stracą koncentrację.

19min. Ładna akcja Atletico. Seria szybkich podań sprawiła, że Diego Costa znalazł się w dobrej pozycji do strzału, tuż obok bramki. Piłkę zdołał jednak zatrzymać obrońca Chelsea.

17min. Eden Hazard wbiegał po skrzydle w okolice pola karnego, ale posłał słabą piłkę po ziemi wprost do bramkarza Atletico.

16min. Willian uderzył ponad murem, ale też ponad poprzeczką.

15min. Chelsea po faulu wykona rzut wolny z 21. metrów.

12min. Hiszpanie grają znacznie odważniej, wyraźnie chcą zdobyć szybkie trafienie. Chelsea bardziej wyczekuje błędów przeciwnika, długo buduje swoje ataki. Może Mourinho liczy na jakąś kontrę... albo konkurs rzutów karnych.

10min. Eden Hazard sunął na bramkę Atletico, wyglądało to groźnie, ale stoper Atletico zdołał go powstrzymać.

6min. Chelsea rozgrywa piłkę powoli, piłkarze przez jakiś czas nie mogli wyjść z piłką z własnej połowy. Na razie brakuje ataków na bramkę gości.

4min. Atletico zdołało wywalczyć stały fragment gry. Dośrodkowanie z rogu, piłka uderzyła w poprzeczkę gospodarzy po strzale gracza Atletico!

2min. Bramkarz Chelsea miał kontakt z piłką po strzale Arda Turana. Nie było jednak zagrożenia.

1min. Torres rozpoczął, Atletico od początku atakuje pressingiem!

Sędzia rozpoczyna mecz pomiędzy Chelsea i Atletico!

SKŁADY:
CHELSEA: Schwarzer, Ivanović, Luiz, Cahill, Terry, Cole, Azpilicueta, Ramires, Hazard, Willian, Torres
ATLETICO: Courtois, Godin, Luis, Juanfran, Miranda, Suarez, Tiago, Koke, Turan, Lopez, Costa

CHELSEA - ATLETICO RELACJA LIVE!

Pierwszy dwumecz półfinałów LM okazał się dość zaskakujący. Real Madryt rozgromił faworyzowany Bayern Monachium. Czy lokalni rywale Realu zdołają zrobić to samo w meczu z Chelsea? Poprzednie spotkanie, w którym The Blues zagrali bardzo defensywnie, zakończyło się bezbramkowym remisem. Ta sytuacja wcale nie stawia Atletico w niedogodnej sytuacji - zdobyte w dzisiejszym meczu bramki, będą miały dla piłkarzy z Madrytu większe znaczenie.

Kto wygra dzisiejszy mecz CHELSEA - ATLETICO?

Piłkarze Chelsea będą musieli w tym pojedynku atakować, ale ważna będzie też obrona. W bramce gospodarzy zabraknie kontuzjowanego po spotkaniu w Madrycie Petra Cecha, którego ostatnio zastępuje 41-letni Mark Schwarzer. Frank Lampard i Obi Mikel nie zagrają przez nadmiar kartek. Lepiej wygląda sytuacja w szeregach Atletico - jedynie Gabi musi pauzować za kartki.

GDZIE OGLĄDAĆ MECZ CHELSEA - ATLETICO NA ŻYWO?