Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik już w drodze...

  Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik już w drodze [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik już w drodze [ZDJĘCIA]
  1/22
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  1076 osób wyruszyło w środowe popołudnie w pieszą pielgrzymkę z Bielska-Białej do Łagiewnik. To druga pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pielgrzymi od 30 kwietnia do 3 maja pokonają 94-kilometrową trasę.
  Przy słonecznej pogodzie pielgrzymi z różnych stron diecezji bielsko-żywieckiej, a także goście z diecezji katowickiej i krakowskiej, wyruszyli sprzed sanktuarium maryjnego w podbielskim Hałcnowie w pieszą pielgrzymkę do sanktuarium w Łagiewnikach. To druga taka pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej do tego miejsca.

  Jest nas około 1100 osób. To o ponad 300 osób więcej, niż w ubiegłym roku – przyznał ks. Mikołaj Szczygieł, główny przewodnik diecezjalnej pielgrzymki do Łagiewnik.

  Pielgrzymi zostali podzieleni na cztery grupy, a nie jak pierwotnie planowano pięć - grupa św. Jana Pawła II, grupa św. Faustyny, grupa św. Józefa Bilczewskiego i grupa Bł. Michała Sopoćko.

  Tegorocznym hasłem będą słowa Jana Pawła II "Trzeba przekazać światu ogień miłosierdzia". Pątnicy pielgrzymują do Łagiewnik nie tylko, by dziękować za miłosierdzie, które Bóg objawił poprzez św. siostrę Faustynę i za kanonizację Jana Pawła II, ale chcą też modlić się za kościół lokalny, bielsko-żywiecki, który od 6 stycznia rozpoczął nowy etap (bp Roman Pindel został nowym ordynariuszem diecezji - red.).

  - Na prośbę bp Romana Pindla chcemy polecić także nasze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, jakie będą w Krakowie w 2016 roku – wyjaśnia ks. Szczygieł.

  Pielgrzymi od 30 kwietnia do 3 maja pokonają 94-kilometrową trasę. W Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach mają być w sobotę 3 maja o 14.00.  *PROTEST GÓRNIKÓW W KATOWICACH: RELACJE, ZDJĘCIA,OSTRZEŻENIA, ANALIZY, KOMENTARZE

  *Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]
  *Sprawdź, czy znasz geografię woj. śląskiego [QUIZ DZ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama