Prognoza pogody na 1 i 2 maja. Uważajcie na burze!

  Prognoza pogody na 1 i 2 maja. Uważajcie na burze!

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prognoza pogody

  Prognoza pogody ©TVN Meteo/X-news

  Prognoza pogody na 1 i 2 maja. Cały dzień będzie słoneczny, ale uwaga na burze i porywisty wiatr.
  Prognoza pogody

  Prognoza pogody ©TVN Meteo/X-news

  Prognoza pogody na 1 i 2 maja

  W czwartek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na północy i północnym zachodzie, na krańcach południowo-wschodnich, a także w Karpatach i Sudetach okresami wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu i miejscami burze, w których może spaść lokalnie do 15 mm deszczu.
  Temperatura maksymalna od 12 - 15 st. na wybrzeżu, 16 - 19 st. na krańcach północnych do 22 - 23 st. w centrum i na południu. W rejonach podgórskich od 18 do 21 st. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany a na wybrzeżu dość silny, przeważnie z kierunków zachodnich, na Pomorzu i wybrzeżu północny. Na północy kraju i w rejonach burz porywy wiatru do 55 km/h.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  POGODA NA MAJÓWKĘ 2014: PROGNOZA POGODY NA KAŻDY DZIEŃ


  W nocy z czwartku na piątek na południu, południowym wschodzie i na krańcach północnych zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. W województwach lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim może spaść miejscami do 20 mm deszczu. Temperatura minimalna od 1 do 2 st. z przygruntowymi przymrozkami do -1 st., od 2 do 5 st. na północy do 7 - 9 st. w województwie mazowieckim, lubelskim i na południu kraju. W rejonach podgórskich od 4 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, północny i północno-wschodni.  W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, w Karpatach możliwe burze. W województwach lubuskim, wielkopolskim, opolskim, łódzkim i mazowieckim miejscami może spaść do 15 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 7 do 10 st. w centrum kraju, od 9 do 13 st. na krańcach północnych oraz do 21 - 22 st. na południu i południowym wschodzie. Na Przedgórzu Sudeckim od 11 do 14 st., a w kotlinach karpackich około 18 st. Wiatr umiarkowany miejscami porywisty, nad morzem umiarkowany i dość silny, z kierunków północno-wschodnich.

  W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe stopniowo wzrastające do umiarkowanego. Wieczorem miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W piątek zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama